Cesta: Tipy PPK / Odolné hodinky pro sportovce


Garmin Instinct

Odolné hodinky pro sportovce

Sportovní chytré hodinky Garmin Instinct jsou už od pohledu bytelné. Pouzdro z odolného plastu je vodotěsné a chrání hodinky i při nárazech, v mrazu a při vysokých teplotách.

Tyto hodinky jsou vybaveny všemi čidly potřebnými pro sledování vaší aktivity: přijímačem GPS, kompasem, krokoměrem, barometrickým výškoměrem a snímačem srdečního tepu. To vše je ukryto v hodinkách, které i s řemínkem váží pouhých 52 g. Vestavěný akumulátor se dobíjí pomocí kabelu USB a na jedno nabití udrží hodinky v chodu až 14 dní. Při zapnutém sledování polohy pomocí satelitů je výdrž až 16 hodin (resp. 40 hodin, když využijete úsporný režim UltraTrack).

Hodinky nepřetržitě sledují vaši pohybovou aktivitu a měří váš srdeční tep (krokoměr i snímač tepu lze vypnout, chcete-li prodloužit výdrž baterie). Zobrazují počet kroků, odhad množství vydané energie a počet vystoupaných pater. V noci sledují délku vašeho spánku a jeho kvalitu. Díky vodotěsnosti (pouzdro odolá tlaku 10 atmosfér) je můžete používat i při plavání a šnorchlování.

Design a ovládání

Černobílý transflektivní displej je výborně čitelný za všech světelných podmínek (ve tmě je třeba aktivovat umělé podsvícení). Pro vzhled hodinek zobrazených na displeji je připraveno několik motivů a v rámci zvoleného motivu můžete vybrat i to, které údaje se na displeji mají zobrazovat. Podrobně lze nastavit i obsah datových obrazovek, zobrazovaných během sportovních aktivit.

Displej není dotykový, k ovládání hodinek slouží pět tlačítek. Vzhledem k velkému množství funkcí a nastavení se neobejdete bez návodu, a než se naučíte všechny funkce ovládat, chvíli to potrvá.

Sportovní režimy

V hodinkách jsou přednastaveny profily pro řadu sportovních aktivit. Mezi nimi jsou běh (venku, v hale i na běžeckém pásu), chůze, turistika, lezení, jízda na kole (včetně jízdy na trenažéru), plavání v bazénu i na otevřené vodě, sjezdové i běžecké lyžování a také veslování (včetně veslování na trenažéru) a pádlování (paddleboard). Během tréninku hodinky zobrazují údaje o rychlosti, tempu, vzdálenosti, srdečním tepu a dalších parametrech pohybu (k dispozici jsou i údaje o tzv. intervalových trénincích). Když dosáhnete nastavené hodnoty srdečního tepu, hodinky vás na to upozorní. Bezdrátově lze hodinky připojit k dalším zařízením a snímačům (k akční kameře VIRB, k hrudnímu snímači tepu, k cyklistickému snímači kadence apod.) a samozřejmostí jsou stopky, časový odpočet a budíky.

Sledování a navigace

Díky citlivému přijímači signálu polohovacích satelitních systémů GPS, Glonass a Galileo dokážou hodinky rychle a přesně určit vaši polohu a uložit ji do paměti (buď na požádání, nebo automaticky v závislosti na zvoleném sportovním režimu). Hodinky vás také dokážou navigovat, a to buď po předem naplánované trase, nebo po vlastní trase zpět k uložené poloze. Trasa se na displeji hodinek zobrazuje v podobě tzv. slepé mapy s trasovými body, hodinky ukazují výškový profil, směr pohybu a dosaženou a zbývající vzdálenost.

Spolupráce s telefonem

Jsou-li hodinky připojeny k telefonu, dokážou upozorňovat na příchozí hovory a na doručené zprávy (zobrazí se číslo nebo jméno volajícího, resp. začátek zprávy) a obsahují také kalendář a předpověď počasí. Hovor můžete pomocí hodinek přijmout nebo odmítnout, aniž byste telefon museli vzít do ruky. Díky funkci LiveTrack můžete také s kýmkoli on-line sdílet aktuální informace o své poloze. Pomocí hodinek můžete také ovládat přehrávání hudby v telefonu.

Naměřené hodnoty se automaticky ukládají do aplikace Garmin Connect, která je zobrazuje v přehledných grafech a společně se stejnojmennou on-line službou tvoří váš tréninkový deník. Aplikace je stejně jako ovládací rozhraní hodinek lokalizována do češtiny.

 

Proč koupit:

Odolné chytré hodinky Garmin Instinct nabízejí funkce pro sledování řady sportovních aktivit a pro navigaci v terénu.

 

Hodnocení:

+

GPS, odolnost, výdrž baterie, množství funkcí

složitější ovládání

 

Parametry:

cena: 7 990 Kč

Poskytl: Garmin

Info: www.garmin.cz

Připojení: USB, Bluetooth, ANT+

Výbava: GPS/Glonass/Galileo, akcelerometr, snímač srdečního tepu, barometrický výškoměr, kompas, teploměr

Displej: nedotykový, monochromatický transflektivní LCD, 23 × 23 mm, 128 × 128 bodů

Baterie/výdrž: lithiumiontová, až 14 dní bez GPS, až 16 hodin s GPS

Odolnost: vodotěsné do 10 atmosfér (použitelné při plavání), vibrace 6G

Rozměry: 45 × 45 × 15,3 mm

Hmotnost včetně řemínku: 52 g

 

 

Tvorba www stránek