Cesta: Tipy PPK / Nový 27" herní monitor


AOC 27G2U

27" herní monitor

Herní monitory se 144Hz obnovovací frekvencí lze dnes koupit za nečekaně příjemnou cenu, v případě monitoru AOC 27G2U dokonce i s dostatečně velkou úhlopříčkou, naprosto vyhovující portovou výbavou a možností výškového nastavení.

Na 27" IPS displeji se zobrazuje obraz v rozlišení 1 920 × 1 080 bodů a pro hráče her je důležitá i velmi krátká doba odezvy. Obrazovým bodům tohoto displeje trvá přechod z černé barvy na bílou a zpět na černou pouze 4 ms a při měření změny od šedé k šedé je to jen 1 ms. V případě potřeby se navíc monitor dokáže přepnout do 144Hz režimu.

Monitor je kompatibilní se systémem FreeSync pro dynamickou úpravu obnovovací frekvence, ale tuto funkci ocení jen majitelé grafických karet AMD Radeon a pouze při připojení přes konektor DisplayPort. Kromě DisplayPortu je na zadní straně monitoru k dispozici i dvojice portů HDMI, analogový vstup D-Sub a 3,5mm zvukový konektor.

Ve výbavě nechybí 4 porty USB 3.2, takže k monitoru lze připojit i klávesnici nebo myš. Vzhledem k nižší ceně monitoru nás překvapila možnost displej výškově nastavit nad pracovní plochu stolu (v rozsahu od 4 cm do 17,5 cm) – lze jej natočit i do pozice na výšku.

Menu komunikuje s uživatelem česky, ovšem jeho ovládání by mohlo být přehlednější. Tlačítka by měla být podbarvená, protože není vidět, jakou mají funkci. Herní monitor samozřejmě disponuje přednastavenými režimy pro různé typy her i možností tří uživatelských nastavení. Pro pracovní účely jej lze ale nastavit i do režimu eko, text, internet, sport nebo čtení. V závislosti na zvoleném režimu se spotřeba monitoru pohybuje mezi 11 a 24 watty. 

Proč koupit

Monitor AOC 27G2U je dostupný za příznivou cenu a nabízí skvělou ergonomii a pěknou portovou výbavu.

Hodnocení

+

dobrá cena, rychlá odezva displeje, výškové nastavení displeje, porty USB, nízká spotřeba energie

méně přehledné ovládání menu

Parametry

Cena: 5 790 Kč

Poskytl: AOC

Web: www.aoc-europe.com

Displej/rozlišení: 27", matný, IPS / 1 920 × 1 080 bodů

Doba odezvy: 1 ms

Videovstupy: 2× HDMI, DisplayPort, D-Sub

Tvorba www stránek