Cesta: Tipy PPK / Kompletní sada pro hráče


Yenkee Hornet set

Kompletní sada pro hráče

Značka Yenkee nabízí cenově dostupné kvalitní příslušenství k počítačům a k mobilním zařízením. Novinkou v nabídce je Hornet set – sada klávesnice, myši a sluchátek pro hráče počítačových her.

Tato sada je k dostání za velice příznivou cenu kolem 2 500 Kč, a tak jsme byli zvědavi, jaké komponenty bude obsahovat. Byli jsme příjemně překvapeni, a i když níže uvádíme některé drobné výhrady, je sada Yenkee Hornet podle našeho názoru dobrou volbou se skvělým poměrem mezi výkonem a cenou.

Klávesnice

Kromě standardních bloků kláves (alfanumerické části, numerické klávesnice, navigačních kláves mezi nimi a řady funkčních kláves F1 až F12) je tu navíc úplně nahoře osm kláves na spouštění často používaných aplikací a na ovládání přehrávačů hudby a videa a úplně vlevo šestice kláves na obsluhu maker. Díky vyšší hmotnosti a pryžovým podlepkám se klávesnice na stole ani nehne a praktické je nastavitelné podsvícení kláves: Na výběr je sedm barev a dva styly podsvícení a podsvícení lze i úplně vypnout. Určitou výhradu máme k  typu písma, jímž jsou vyvedeny znaky na klávesách: Jde o pěkné moderní písmo, je však hůře čitelné. Na přehlednosti nepřidá ani to, že na klávesách jsou zároveň české i slovenské speciální znaky.

Myš

Při hraní řady her je důležité mít přesnou a rychlou myš s programovatelnými tlačítky. Myš, zahrnutá v sadě, nabízí deset plně programovatelných tlačítek a optický snímač, jehož rozlišení lze nastavit v širokém rozsahu od 100 do 5 000 dpi. Myš dobře padne do pravé ruky a její kabel má pozlacený konektor USB, délku 1,8 m a pro větší odolnost textilní opletení (tyto vlastnosti má i kabel, jímž se k PC připojuje klávesnice).

Za zmínku stojí i kvalitní velká podložka pod myš.

Sluchátka

Kulaté uzavřené náušníky obepínají celé ucho a stejně jako spodní strana temenního mostu jsou měkce polstrovány. Náušníky lze oproti mostu výškově posunout, ale nemají možnost se natočit a svou polohu přizpůsobit tvaru hlavy, a tak jejich přítlak není rovnoměrný a sluchátka celkově nejsou tak pohodlná, jak bychom očekávali. Potěšil nás však kvalitní, čistý zvuk v celém rozsahu frekvencí  (od 30 Hz do 11 kHz). Zvuk je pěkný, od herních sluchátek s uzavřenou konstrukcí jsme však přece jen čekali trochu výraznější basy. Líbil se nám dostatečně dlouhý (2,4 m) kabel, na němž je po ruce ovladač hlasitosti a vypínač mikrofonu. Mikrofon pro komunikaci se spoluhráči je umístěn na sklopném raménku, jehož střední část je pružná, takže se nemusíte bát, že raménko v zápalu hry zlomíte.

 

Proč koupit:

Sada klávesnice, myši a sluchátek s atraktivním černožlutým designem potěší zejména začínající hráče her a díky kvalitnímu provedení něco vydrží.

 

Hodnocení

+

příznivá cena, pěkný design, stabilní klávesnice s podsvícenými klávesami, dlouhé odolné kabely

nepřehledné značení kláves, nerovnoměrný přítlak sluchátek

 

Parametry:

cena s DPH: 2 497 Kč

Poskytl: Fast ČR, a. s.

info: www.yenkee.cz

 

Sluchátka YHP 3010

Reproduktory: ø 40 mm, impedance 32 Ω

Náušníky: cirkumaurální (uzavřené), ø 95 mm

Kabel: 2,4 m, 2× jack: 3,5 mm

Další výbava: mikrofon na otočném raménku, ovladač hlasitosti na kabelu

Rozměry a hmotnost: 200 × 150 × 95 mm, 240 g

 

Klávesnice YKB 3300

Klávesy: 118 podsvícených kláves CZ/SK, zdvih 5,5 mm

životnost: 10 milionů úhozů

Kabel: USB, 1,8 m, opletený

Rozměry a hmotnost: 501 × 198,5 × 34 mm, 1 320 g

 

Myš YMS 3029

Snímač: optický, Pixart 3325

Spínače: Omron

Rozlišení: 100–5 000 dpi

Počet tlačítek: 10 (programovatelných)

Kabel: USB, 1,8 m, opletený

Rozměry a hmotnost (bez kabelu): 125 × 82 × 42 mm, 120 g

 

Podložka (pod myš) YPM 3029

Materiál povrchu: polyesterové vlákno

Materiál podložky: přírodní guma

Rozměry: 350 × 220 × 3 mm

 

 

 





Tvorba www stránek