Cesta: Tipy PPK / Bezdrátové reproduktory Niceboy Soundmaster


Přenosné reproduktory

Přenosné reproduktory Niceboy Soundmaster a Niceboy Soundmaster L mají bytelnou konstrukci a vysoký výkon, ozvučí i větší prostor a dokážou hrát skoro celý den.

Tyto reprobedýnky mají elegantní a praktický design, kombinující černou a stříbrnou barvu. Reproduktory jsou kryty kovovou mřížkou, zbytek povrchu je plastový. Konstrukce menšího modelu je doplněna o gumové obložení.

V obou případech najdete na horní stěně zařízení řadu dobře viditelných gumových ovládacích tlačítek a také kontrolky, které signalizují úroveň nabití baterie a aktuální režim přehrávání. Díky tepelnému senzoru se automaticky rozsvítí podsvícení tlačítek, když k nim ve tmě přiblížíte ruku; to je velmi praktické. Konektory jsou na zadní stěně – v případě menšího modelu jsou schovány pod gumovým těsnicím krytem. Menší model je totiž voděodolný (IP 67), takže mu nevadí ani déšť, ani prach. Tento model má navíc po straně kovové poutko na zavěšení.

Menší model má navíc vestavěnou čtečku paměťových karet micro SD, přehrávanou hudbu tedy můžete mít uloženou na tomto médiu. Větší model má naopak navíc zvukový výstup (stereojack 3,5 mm) pro připojení sluchátek.

Oba modely se liší způsobem dobíjení baterie – menší model Soundmaster se nabíjí prostřednictvím kabelu s koncovkou micro USB, větší model Soundmaster L má vlastní síťovou nabíječku s kulatým konektorem. Jinak je jejich funkční výbava stejná. Ke zdroji zvuku je lze připojit jak audiokabelem, tak pomocí bezdrátové technologie Bluetooth (ke snadnému spárování můžete použít čip NFC). Oba modely jsou vybaveny mikrofonem a fungují jako hlasité handsfree.

Silný a kvalitní zvuk

Nejdůležitějším hodnoticím kritériem je samozřejmě kvalita zvuku. V tomto ohledu jsou na tom oba modely dobře, a to nejen díky dvojici výkonných reproduktorů (2× 7,5 W, resp. 2× 12,5 W), ale i díky integrovanému pasivnímu subwooferu, který zvýrazňuje hluboké tóny. Zatímco u menšího modelu jsme se při nastavení hlasitosti na cca 90 % a více setkali se zkreslením zvuku, větší model hrál čistě i při hlasitosti nejvyšší – tento reproduktor tedy dokáže kvalitně ozvučit i větší venkovní prostor. Navíc hraje přibližně stejně do všech směrů (s výjimkou vysokých frekvencí, které jsou zezadu slyšet trochu hůř).

Baterie

Akumulátory o kapacitě 4 400 mAh, resp. 6 600 mAh udrží reproduktor v provozu (podle výrobce) po dobu 10, resp. 12 hodin. Tato doba samozřejmě závisí na tom, co a při jaké hlasitosti přehráváte, ale lze říci, že baterie vystačí na celodenní hraní při práci na zahrádce nebo na ozvučení odpolední oslavy, která se protáhne do noci. Vestavěnou baterii obou modelů můžete využít i jako powerbanku – ve výbavě obou modelů je port USB A, který slouží k napájení připojených zařízení. To se hodí v situaci, kdy hrozí vybití baterie telefonu, z něhož právě přehráváte hudbu. Když už reproduktory mají klasický port USB, bylo by příjemné, kdyby dokázaly přehrávat hudbu i z USB flash disku – tato funkce tu však není.

 

Parametry:

Niceboy Soundmaster

Cena s DPH: 2 490 Kč

Poskytl: Kamerov.cz

Info: www.niceboy.cz

reproduktory: 2× 7,5 W, ø 40 mm, 60 Hz – 18 kHz

baterie/výdrž: lithiumiontová, 4 400 mAh / 10 hodin

napájení: micro USB

připojení: Bluetooth 4.2, NFC, 3,5mm jack (line-in)

Další výbava: mikrofon, čtečka micro SD, napájecí výstup USB

odolnost: IP 67

rozměry: 189 × 80 × 51 mm

hmotnost: 584 g

Niceboy Soundmaster L

Cena s DPH: 3 490 Kč

Poskytl: Kamerov.cz

Info: www.niceboy.cz

reproduktory: 2× 12,5 W, ø 58 mm, 50 Hz – 18 kHz

baterie/výdrž: lithiumiontová, 6 600 mAh / 12 hodin

napájení: 15V síťový adaptér

připojení: Bluetooth 4.0, NFC, 2× 3,5mm jack (line-in  + výstup pro sluchátka)

Další výbava: mikrofon, napájecí výstup USB

rozměry: 218 × 74 × 84,5 mm

hmotnost: 1 163 g

Tvorba www stránek