Otázka do poradny

Prozkoumali jste všechny dotazy v příslušné sekci naší poradny a nenašli jste na svou otázku odpověď? Pak využijte formulář u dolního okraje této stránky a svůj problém nám napište. My se pokusíme vám na dotaz odpovědět. Aby to však bylo možné, je potřeba dodržet některá pravidla:

Doporučená podoba otázky

  • Nejprve uveďte, o co se snažíte. (Například: Chci odeslat e-mail. Nebo: Počítač se stále restartuje.) 
  • Pokračujte výčtem přesných názvů programů a/nebo relevantních parametrů počítače. Nevíte-li, které parametry jsou podstatné, uveďte raději všechny běžné. (Například: Používám e-mailový klient Mozilla Thunderbird, k internetu jsem připojen přes kabelovou televizi UPC s rychlostí 8 Mb/s. Nebo: Mám notebook Lenovo T61 s 1,5GHz procesorem Pentium M, 1 GB RAM a integrovanou grafickou kartou Intel. Používám operační systém Windows XP Home Edition.)
  • Nezapomeňte přesně popsat, co se na obrazovce děje. Pokud nerozumíte cizojazyčným hlášením, opište je doslova. (Například: Když napíšu zprávu a kliknu na tlačítko „Odeslat“, vypadá to, jako by se zpráva odesílala. Po chvíli však program napíše SMTP server není dostupný a zpráva se neodešle – zůstane pouze ve složce „Koncepty“. Nebo: Vždy když hraji hru NHL 2008, zhruba po dvaceti minutách zmodrá obrazovka a vypíše se hlášení znějící zhruba takto: „A problem has been detected and Windows has been shut down“.)
  • Uveďte také, jak pravidelně se problém objevuje nebo co předcházelo jeho prvnímu výskytu. (Například: Problém se objevil sám od sebe – žádná nastavení jsem neměnil a všechno dříve fungovalo v pořádku. Nebo: Než jsem vyměnil starou grafickou kartu za novou, nic podobného se nestávalo.)
  • Máte-li nějaké související doplňující informace nebo domněnky, zmiňte se o nich. (Například: V programu Windows Mail se děje to samé. Nebo: Myslím si, že problém je v grafické kartě, stává se to u všech graficky náročných her.)
  • Nakonec položte jasnou otázku. Ne vždy je jasné, co chcete vědět. (Například: Lze problém nějak opravit? Jak? Nebo: Mám novou grafickou kartu reklamovat?)

Teoretické otázky

  • Chcete-li vysvětlit nějaký pojem, zkratku a podobně, zasaďte je do souvislostí. (Například: Co znamená zkratka HQ, když nahrávám na počítači televizní vysílání? Další možnosti jsou LQ a SQ. Nebo Jaké výhody má externí pevný disk oproti USB flash disku?)

Už víte, jak na to? Ptejte se...

Je nutné vyplnit všechny položky!

Jméno:
E-mail:
Zpráva:

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)