Cesta: Poradna / Zákaz filtrování zpráv ze známých adres


V Outlooku se mi občas stane, že pošta z důvěryhodného zdroje je označena jako spam. Je možné nastavit Outlook tak, aby z některých adres poštu nefiltroval a automaticky ji považoval za „čistou“?

Spusťte Outlook a z menu Akce / Nevyžádaná pošta vyberte příkaz Možnosti nevyžádané pošty. V otevřeném okně přepněte na záložku Bezpeční odesílatelé. Zde můžete po kliknutí na tlačítko Přidat vložit e-mailovou adresu důvěryhodného odesílatele. Všechny zprávy přicházející z této adresy pak budou automaticky považovány za vyžádané.

Všimněte si také dvou voleb u dolního okraje okna – Důvěřovat rovněž adresám uvedeným v seznamu KontaktyAutomaticky přidávat adresáty mých e-mailů do seznamu bezpečných uživatelů. Obě tyto volby zautomatizují výběr „ověřených“ odesílatelů.

Musím však upozornit, že tento princip filtrování není úplně spolehlivý. E-mailová adresa odesílatele se dá relativně snadno falšovat, a tudíž není zaručeno, že zpráva, která vypadá (například) jako odeslaná vaším kolegou, je skutečně odeslaná jím a že nejde o nevyžádanou poštu, či dokonce o zprávu obsahující virus.
  • .
  • .

Tvorba www stránek