Cesta: Poradna / „Vlnění“ obrazu monitoru


Můj 20“ LCD monitor mi zhruba po roce používání začal blikat, lépe řečeno se mi začal vlnit obraz jako na vodě. Nedělá to však vždycky a je to různě intenzivní. V prodejně mi poradili, abych zkontroloval připojení kabelu, někdo mi zase říkal, že je to kvůli kolísavému napětí. Nevíte, co s tím?

Vliv kolísavého napětí nelze vyloučit, ale to by se podle mého názoru projevovalo již od počátku provozování monitoru. Tento problém by se však dal odstranit použitím záložního zdroje, který výkyvy v napětí proudu vyrovnává.

Pokud je monitor připojen k počítači přes rozhraní D-Sub, pak zkuste stisknout tlačítko pro automatické nastavení obrazu a upravit tak fázi a časování obrazu. Jestliže to nepomůže, pak doporučuji (je-li na počítači výstup DVI) připojit monitor k počítači přes digitální rozhraní, protože toto rozhraní chvění obrazu vylučuje.

Další příčinou chvění může být to, že je porušen kabel pro přívod obrazových dat, takže stojí za zkoušku připojit monitor k počítači pomocí jiného kabelu.

U monitorů CRT někdy byl problém s chvěním obrazu tehdy, když monitor byl napájen z jedné zásuvky a počítač z druhé. U LCD monitorů jsem takový jev nezaregistroval, ale pokud nic jiného problém neřeší, zkusil bych zapojit monitor i počítač do stejného zdroje. Píšete, že jste monitor zakoupil loni, takže je stále v záruční lhůtě – pokud se vám chvění obrazu nepodaří odstranit, máte nárok monitor reklamovat.
  • .
  • .

Tvorba www stránek