Cesta: Poradna / USB zařízení restartuje/zasekává počítač


Když hraji nějakou hru za použití joysticku, počítač se restartuje. Nevím, čím to může být, podobné chování má i volant koupený k závodním hrám. Zařízení jsou napájena přes USB.

S podobným chováním se setkáte poměrně běžně. Pokud je externí zařízení napájeno přes USB a USB port nedokáže dodávat patřičný proud, zařízení se zasekne, popřípadě se zasekne/restartuje celý počítač. Je vhodné si uvědomit, že vždy dvojice vedle sebe umístěných konektorů USB je napájena ze „stejného kabelu“ a že některé USB konektory jsou napájeny méně než jiné (špatně napájeny jsou zpravidla konektory na přední straně stolních počítačů).  Není tedy vhodné ta USB zařízení, která jsou na napájení náročná (externí pevné disky bez zvláštního napájení, ale třeba i joysticky/gamepady s více tlačítky, kontrolkami a vibracemi), připojovat do předních USB konektorů stolních počítačů, případně připojovat dvě taková zařízení do dvojice sousedících USB konektorů.

Ve vašem případě se tedy nabízí možnost zkusit připojit joystick/volant do jiného USB konektoru, případně si pořídit USB rozbočovač (USB hub) s vlastním napájením. Ceny těchto zařízení začínají na cca 200 Kč a kromě toho, že vyřešíte problémy s napájením, získáte i další volné USB porty.
  • .
  • .

Tvorba www stránek