Cesta: Poradna / Software / Různé verze a aktualizace / Jak nainstalovat starší verzi ICQ?


Mám nainstalováno ICQ, verzi 6.0, ale vůbec se mi nelíbí – neuvěřitelným způsobem mi zpomaluje počítač. Chtěl jsem se vrátit ke starší verzi 5.1, ale když jsem ji začal instalovat, dozvěděl jsem se, že jestli chci používat ICQ, musím (!!!) mít verzi 6.0. Zdá se mi to divné – podle mě má uživatel právo si nainstalovat verzi, která mu (a výkonu jeho počítače) nejlépe vyhovuje. Existuje nějaká možnost, jak nainstalovat ICQ 5.1?

Bohužel v tomto ohledu nemáte tak úplně pravdu. Autoři zdarma dostupných programů a služeb si mohou pro použití svých výtvorů nastavit docela libovolné podmínky. Pokud se tedy tvůrci ICQ jednoho krásného dne rozhodli, že starší verze programu už nebude fungovat a že ten, kdo chce komunikovat, musí mít verzi novou, prostě to tak bude. Zkuste se na problém podívat i z druhé strany – v nové verzi může být například lepší reklamní systém, tudíž více příjmů pro autory (aniž byste musel něco platit), a tedy i možnost dalšího rozvoje služeb. Pro vás je situace bohužel taková, že jste za starou verzi nic neplatil, tudíž nemáte zaručenu její funkčnost.

Na druhé straně vaše rozhořčení chápu – ICQ skutečně patří k náročným programům a na slabších počítačích představuje docela velký výkonový problém. Také proto vzniklo mnoho alternativních programů, s nimiž lze po ICQ komunikovat. Velmi oblíbené jsou zejména programy QIP  a Miranda IM – tyto programy jsou koneckonců ještě méně náročné než ICQ 5.1. Takže místo boje s větrnými mlýny bych vám doporučil nainstalovat a používat jeden z nich.

Tvorba www stránek