Cesta: Poradna / Software / Různé verze a aktualizace


Ovladače komunikují anglicky

Koupil jsem si webkameru, ale její ovládací software komunikuje anglicky. Můžete mi poradit, kde stáhnout češtinu?

Nová verze nefunguje se starým klíčem

Mám legálně zakoupený program Nero 8 a nainstaloval jsem si nové Nero 9, ale program funguje jen 15 dnů od instalace, jako kdybych jej koupený neměl. Co mám dělat?

Jak často aktualizovat programy?

Jaké programy mám aktualizovat a jak často?

Jak nainstalovat starší verzi ICQ?

Mám nainstalováno ICQ, verzi 6.0, ale vůbec se mi nelíbí – neuvěřitelným způsobem mi zpomaluje počítač. Chtěl jsem se vrátit ke starší verzi 5.1, ale když jsem ji začal instalovat, dozvěděl jsem se, že jestli chci používat ICQ, musím (!!!) mít verzi 6.0. Zdá se mi to divné – podle mě má uživatel právo si nainstalovat verzi, která mu (a výkonu jeho počítače) nejlépe vyhovuje. Existuje nějaká možnost, jak nainstalovat ICQ 5.1?

Mám používat zkušební verzi programu?

Chtěl bych se zeptat, jestli je lepší (a také bezpečnější) používat novou (vývojovou) verzi programu namísto poslední „ostré“ verze. Váhám proto, že jsem se v jednom starším čísle PPK nedávno dočetl, že nedoporučujete instalovat a používat beta verze programů.

Mohu odebrat aktualizace systému?

Nainstaloval jsem si program Absolute Uninstaller. Po jeho otevření se objeví i všechny dosud provedené aktualizace systému, které se v klasickém dialogu „Přidat nebo odebrat programy“ neobjevují. Mohu je pomocí programu Absolute Uninstaller odebrat?

Vyplatí se instalovat o trochu novější verzi programu?

Z dřívější nabídky audioeditorů na PPK CD jsem si vybral program Audacity – tehdy šlo o verzi 1.2.3. V čísle 17/2007 je však na přiloženém CD prezentován editor Audacity 1.2.6. Moje dotazy jsou dva: 1. Jaké jsou podstatné nové funkce verze 1.2.6, které by mě přiměly instalovat tuto novou – poslední verzi? 2. Je potřeba provést předem odinstalaci stávající (původní) verze?

Jak zjistím číslo verze programu?

Jak zjistím číslo verze programu?

Program má být v češtině, ale není

Instaluji program Maxthon, který má být v češtině. Bohužel při instalaci je však nabízena stále jen verze anglická. Kde je problém?

Tvorba www stránek