Cesta: Poradna / Software / Přesun programů na nový počítač


Můj stávající počítač již nevyhovuje požadavkům, které na něj kladu. Byl jsem se proto informovat u firmy, která se stavbou PC zabývá. Tam mi sdělili, že rozsáhlá přestavba je neefektivní, a nabídli mi možnost zhotovit počítač nový podle mých požadavků. Dodání přístroje mi bylo nabídnuto za příznivou cenu včetně operačního systému. Jenže teď nevím, jak je to s programy, které mám na současném počítači. Údajně nejdou na nový přístroj použít, takže je budu muset asi znovu zakoupit. Je to tak, nebo existuje příznivější řešení? (Jde například o programy: Zoner Photo Studio, 602 Photo, Picasa, Microsoft Office Power Point, Mozilla Firefox, Pinnacle Studio a Microsoft Office Word.)

S vaším prodejcem bych naprosto souhlasil; než radikálně vylepšovat starý počítač, je rozhodně lepší pořídit si nový. Co se týče programů nainstalovaných na současném počítači, trochu záleží na okolnostech:

  • Jednoznačné je to v případě zdarma dostupných programů (ze jmenovaných to jsou například Picasa a Firefox) – ty můžete nainstalovat na nový počítač bez obav. Podobné je to s komerčními programy, které jste získal například v rámci CD/DVD příloh PPK. Pokud třeba používáte Zoner Photo Studio z našeho CD, můžete jej na nový počítač také znovu nainstalovat.
  • Pokud jde o programy komerční, k nimž máte zakoupenou licenci (a jejichž licenční číslo tedy znáte), můžete je na nový počítač nainstalovat za předpokladu, že je ze starého počítače odstraníte. Výjimkou by byl případ, kdy je v licenčním ujednání výslovně uvedeno, že licence platí pro více počítačů.

Instalační balíčky většiny jmenovaných programů získáte na internetu nebo z našich CD/DVD. Ke komerčním programům, které z internetu stáhnout nelze, byste měl mít originální instalační CD/DVD.

Tvorba www stránek