Cesta: Poradna / Software / Minimální požadavky programu


Chci stříhat video ve vysokém rozlišení (HD video) prostřednictvím programu Pinnacle Studio. Přestože však mám počítač, který by na to i podle vámi uváděných minimálních požadavků měl stačit, jsou se střihem videa problémy. Počítač pracuje velmi pomalu, občas se i zasekává.

Minimální požadavky kladené programy na hardware počítače jsou poněkud ošemetná záležitost. Pokud PC splňuje pouze minimální nároky, v praxi to znamená, že program sice bude možné spustit, ale v nejnižší možné kvalitě (to platí spíš pro hry), případně bude „líný“ a nestabilní (to je váš případ). Musíte si totiž uvědomit, že minimální požadavky udávají, co spotřebuje program sám o sobě – přitom ovšem na počítači je vždy spuštěno programů daleko více. Je tedy lepší poohlédnout se po konfiguraci doporučené, tedy po takové sestavě hardwaru, která by zajistila bezproblémový běh programu i v  (obvyklejších) méně optimálních případech.

Pokud jde o HD video, nezbyde vám asi nic jiného než počítač vylepšit nebo koupit nový. Zpracování videa ve vysokém rozlišení je jednou z výpočetně nejnáročnějších činností a podle toho vypadají i požadavky programu.

Tvorba www stránek