Cesta: Poradna / Smazaná data po obnově systému


Měl jsem problémy s nastavením Windows, a tak jsem použil funkci obnovení systému. Smazaly se však některé soubory, programy a videohry. Zůstaly po nich jen nepotřebné soubory. Čím to může být způsobeno a jak to napravit?

Tento problém je způsoben právě tím, že jste použil obnovení systému. Programy, jež jste nainstaloval mezi vytvořením posledního bodu obnovení a jeho použitím, totiž přišly o svá nastavení. Pomoc je jednoduchá – programy znovu nainstalujte. Není vhodné data zbylá po programech mazat. Ve většině případů totiž zůstaly na disku uchovány soubory těmito programy vytvořené – například uložené pozice u her – a po novém nainstalování budou znovu použitelné. Pokud se nějaký program při nové instalaci zeptá, zda může stávající data přepsat, samozřejmě to odsouhlaste.

Soubory, které po obnovení systému zmizely, můžete zkusit obnovit  pomocí specializovaného programu, například pomocí aplikace Recuva. Je ovšem pravděpodobné, že pokud jste mezitím výrazně změnil obsah pevného disku, už se to  nepodaří.

Tvorba www stránek