Cesta: Poradna


Bezpečný přístup k internetovému bankovnictví

V PPK jste psali, že si při přístupu k internetovému bankovnictví mám vždy ověřit, zda jsem na správné stránce příslušné banky. Jenže jak to mám poznat, že jsou to „ty správné“ bankovní stránky? A dále – banky tvrdohlavě používají jen ten nejděravější prohlížeč, který existuje, tedy Internet Explorer. Pod Operou nebo Firefoxem jim to nechodí, nebo chodí špatně. A nic s nimi nepohne, ani když jim to napíšu.

Platnost stránky vypršela

Při prohlížení webových stránek se mi někdy objeví hlášení „platnost stránky vypršela“, ale posléze stránka funguje normálně dál. Co s tím mám dělat? Kde je chyba?

Možnost výměny procesorů

Mohu vyměnit procesor Intel Pentium 4 (1 600 MHz, 478 pin) za procesor Intel Pentium 4 (3 GHz , 1 MB, 800 MHz, SL7PMSocket 478 pin)?

Lze odpojovat SATA disky za chodu PC?

Po výměně pevného disku za větší potřebuji zkopírovat data na nový disk. Je možné SATA disky připojovat a odpojovat i za chodu počítače? Jak se zachová počítač po připojení původního disku, na němž budou v tu dobu taktéž nainstalována Windows?

Problém s pokojovou anténou

Mám digitální televizní přijímač, ale signál není dostatečný, potřebuji anténu. Údajně by mi v místě mého bydliště (Havířov) měla stačit pokojová anténa. Nevím ovšem, na co se mám při výběru zaměřit. Nemáte tip na nějakou dobrou pokojovou anténu za rozumnou cenu?

Jak udělat screenshot ze hry?

Chtěla bych vytvořit komiks ze zachycených momentů z počítačové hry. Takové komiksy jsou často k vidění na internetu. Nevím ale, jak takové momenty uložit. Poradíte mi?

Jak zobrazit historii

Jak mohu na svém počítači zjistit poslední navštívené internetové stránky?

Kostičky při přehrávání videa

Když přehrávám video, jsou na něm vidět malé kostičky. Můžete mi poradit, jak to mohu odstranit?

CPU has been changed or CPU Ratio changed fail

Na mém počítači se něco změnilo, a i když dané upozornění přeložím, nevím, o co se jedná, co a jak mám udělat. Počítač vypisuje následující hlášení: „Warning! CPU has been changed or CPU Ratio changed fail. Please re-enter CPU settings in the CMOS setup and remember to save before quit!“

Jak otočit video z digitálního fotoaparátu?

Když si natočím video na digitální fotoaparát, který držím na výšku, video je po spuštění v počítači převrácené. Digitální fotografii lze snadno otočit jedním kliknutím, ale co s videem?

Počítač se při hraní hry „kouše“

Mám nový počítač (Athlon 5400, grafika Radeon HD 4850 a 4GB RAM). Když hraji hry, počítač se zpomaluje, téměř se zastaví, a pak zase nepřirozeně zrychlí, jako by něco doháněl. Stejné chování vykazuje pod Windows XP i pod Windows Vista, nepomohla ani výměna grafické karty.

Kompatibilita PCIe karet

Bude grafická karta osazená ve slotu PCIe 1.0a kompatibilní se slotem PCIe 2.0?

Přestal fungovat zvuk

Mám problém se zvukem. Z ničeho nic mi přestal úplně fungovat a já absolutně nevím, co s tím.

Mohu nainstalovat Office na dva počítače?

Mám zakoupený kancelářský balík Microsoft Office 2003. Bude vadit, když ho nainstaluji na dva počítače?

Kde sehnat hudbu nepodléhající poplatkům OSA?

Mohli byste mi poradit, kde získat hudbu (relaxační) k DVD prezentacím fotografií tak, aby nepodléhala poplatkům OSA? Mám nafocenu spoustu krásných fotek přírody a baví mne z nich dělat prezentace. S některými výtvory jsem se chtěla pochlubit v naší kabelovce (bez nároku na honorář), jenže nemohu sehnat žádnou vhodnou, zdarma dostupnou hudbu.

Tvorba www stránek