Cesta: Poradna


Velikost programu po instalaci

U všech programů (i na vašich CD/DVD) se uvádí velikost souboru před instalací, nikoliv však po ní. Proč? Vždyť množství prostoru po instalaci by byla daleko užitečnější informace.

Přehrávání hudby z externího disku

Lze spojit pro přehrávání hudby externí hard disk a audiozesilovač nebo DVD přehrávač?

Obraz disku vs. souborový systém

Mohu na externí pevný disk se souborovým systémem FAT32 uložit obraz disku, který má souborový systém NTFS?

Příliš velké video

Upravuji video v programu Adobe Premiere, a když jej exportuji, zabírá pětiminutový šot přes 1 GB prostoru. Jak je to možné?

Kompozitní video vs. komponentní video

Můžete mi vysvětlit, jaký je rozdíl mezi videem komponentním, kompozitním a S- Videem?

Jak ochránit vytvářené CD/DVD

Jak zakódovat CD nebo DVD, aby je po vypálení již nebylo možné dále kopírovat, ale aby bylo možné přehrávat je ve stolních přehrávačích?

Oprava Windows XP

Potřebuji provést opravu systému Windows XP. Postupuji následovně: Vložil jsem instalační CD do mechaniky a provedl restart. Stiskem klávesy jsem spustil instalaci Windows z disku CD. Ze zobrazené nabídky jsem stiskem klávesy R vybral konzolu pro zotavení a opravu instalace systému Windows XP. Objevil se nápis: „Konzola pro zotavení systému Windows XP. Konzola pro zotavení zajišťuje opravu systému a funkci obnovení.“ A dále se neděje nic. Jak tedy spustit uvedenou konzolu pro zotavení, aby provedla opravy?

Zástupce k vypnutí/restartování systému

Chtěl bych si na pracovní ploše vytvořit zástupce k rychlému restartování/vypnutí počítače. Poradíte mi, jak na to? (Používám Windows XP.)

Převod z WAV do MP3

Jak přeformátovat písničku z WAV do MP3?

Could not find the file flash.ocx!

Když nechám počítač s Windows Vista nečinný cca 5 minut, objeví se chybové hlášení „Could not find the file flash.ocx!“. Co s tím?

Mobil jako webkamera

Chci použít kameru z mobilu jako kameru pro PC – tak aby záběr připojeného telefonu byl vidět přímo v PC. Je to vůbec možné? A jak na to?

Je stahování hudby legální?

Je legální, když si z internetu stáhnu písničku ve formátu MP3 a následně si ji ponechám na svém pevném disku? Případně mohu takto získanou písničku vypálit na CD (které ale nebudu nikomu dále poskytovat ani jinak šířit)?

Minimální požadavky programu

Chci stříhat video ve vysokém rozlišení (HD video) prostřednictvím programu Pinnacle Studio. Přestože však mám počítač, který by na to i podle vámi uváděných minimálních požadavků měl stačit, jsou se střihem videa problémy. Počítač pracuje velmi pomalu, občas se i zasekává.

Příliš mnoho ikon na panelu

Na panelu mám velké množství ikon, od her pro vnuky až po hry pro manželku. Chtěl bych je nějak sdružit do jedné ikony tak, aby bylo možné na ikonu klepnout a potom si vybrat hru. Prosím o radu, jak to udělat.

E-mail s webovou adresou nedojde

Posílám e-maily svému synovi v Kanadě, a pokud zařadím do textu zprávy nějakou webovou adresu, zpráva synovi nepřijde ani se nevrátí ke mně. Bez webové adresy probíhá korespondence normálně. A když pošlu tentýž e-mail sobě, přijde bez problému. Co mu mám poradit?
  • .
  • .

Tvorba www stránek