Cesta: Poradna


Nelze otevírat odkazy z Outlooku

Od jisté doby se mi při kliknutí na odkaz na webovou stránku v Outlooku objeví hlášení: „Operace byla zrušena z důvodu omezení platných pro tento počítač. Obraťte se na správce systému.“ Co s tím?

Čím otevřít soubory s neznámou příponou?

Chtěla jsem se zeptat, který program použít na otevření souboru s příponou .im?

Nemohu otevřít PDF

Mám problém s otevíráním PDF souborů. Dosud se mi je dařilo otevírat i přímo z e-mailů, nyní je musím uložit na plochu a otevřít až odtamtud. Navíc se mě systém ptá, kterým programem má soubory otevírat, což také dříve nedělal. Dalo by se to nějak vrátit do původního stavu?

Na monitoru problikávají vodorovné čáry

Mám problém nejspíše s grafickou kartou. Na obrazovce se začaly dělat vodorovné problikávající se čáry. Co se s tím dá dělat?

Velikost programu po instalaci

U všech programů (i na vašich CD/DVD) se uvádí velikost souboru před instalací, nikoliv však po ní. Proč? Vždyť množství prostoru po instalaci by byla daleko užitečnější informace.

Přehrávání hudby z externího disku

Lze spojit pro přehrávání hudby externí hard disk a audiozesilovač nebo DVD přehrávač?

Obraz disku vs. souborový systém

Mohu na externí pevný disk se souborovým systémem FAT32 uložit obraz disku, který má souborový systém NTFS?

Příliš velké video

Upravuji video v programu Adobe Premiere, a když jej exportuji, zabírá pětiminutový šot přes 1 GB prostoru. Jak je to možné?

Kompozitní video vs. komponentní video

Můžete mi vysvětlit, jaký je rozdíl mezi videem komponentním, kompozitním a S- Videem?

Jak ochránit vytvářené CD/DVD

Jak zakódovat CD nebo DVD, aby je po vypálení již nebylo možné dále kopírovat, ale aby bylo možné přehrávat je ve stolních přehrávačích?

Oprava Windows XP

Potřebuji provést opravu systému Windows XP. Postupuji následovně: Vložil jsem instalační CD do mechaniky a provedl restart. Stiskem klávesy jsem spustil instalaci Windows z disku CD. Ze zobrazené nabídky jsem stiskem klávesy R vybral konzolu pro zotavení a opravu instalace systému Windows XP. Objevil se nápis: „Konzola pro zotavení systému Windows XP. Konzola pro zotavení zajišťuje opravu systému a funkci obnovení.“ A dále se neděje nic. Jak tedy spustit uvedenou konzolu pro zotavení, aby provedla opravy?

Zástupce k vypnutí/restartování systému

Chtěl bych si na pracovní ploše vytvořit zástupce k rychlému restartování/vypnutí počítače. Poradíte mi, jak na to? (Používám Windows XP.)

Převod z WAV do MP3

Jak přeformátovat písničku z WAV do MP3?

Could not find the file flash.ocx!

Když nechám počítač s Windows Vista nečinný cca 5 minut, objeví se chybové hlášení „Could not find the file flash.ocx!“. Co s tím?

Mobil jako webkamera

Chci použít kameru z mobilu jako kameru pro PC – tak aby záběr připojeného telefonu byl vidět přímo v PC. Je to vůbec možné? A jak na to?
  • .
  • .

Tvorba www stránek