Cesta: Poradna


Jak odstranit poškozený program/hru?

Odinstaloval jsem hru, protože se mi pokazilo její nastavení, a tím pádem nešla spustit. Když jsem ji však nainstaloval znovu, špatná konfigurace nezmizela, stále byla uložena v počítači. Jak je to možné? Co s tím?

Přenos obrazu systému na nový počítač

Obsah svého původního počítače s Windows XP mám zálohován na externím disku ve formě obrazu disku. Teď mám nový počítač s Windows Vista, avšak tento operační systém mně nevyhovuje. Chtěl bych proto kopii starého počítače přenést do nového. Bude to bez problému možné?

Plná nádržka zbytkového inkoustu

Po zapnutí multifunkčního zařízení Canon Pixma MP450 se objevilo hlášení o „plné nádržce zbytkového inkoustu“. Co s tím?

Kolik místa zabírají aktualizace?

Zabírají automatické aktualizace na disku hodně místa?

Jak stahovat filmy?

Chtěla bych si stahovat filmy z internetu. Co k tomu potřebuji?

Zablokování některých stránek

Chtěla bych se zeptat, jakým způsobem lze zablokovat přístup na některé webové stránky. Existuje nějaký program, který by se nemusel instalovat na každý konkrétní počítač, když mám v síti zapojené celkem tři počítače (jeden z nich je hlavní, přes který se připojujeme k internetu)?

Je vhodné zálohovat na flash disky?

Existuje u flash disku nějaká známá hrozba ztráty dat (třeba kromě nevhodného uložení)? Ptám se kvůli tomu, zda je vhodné na flash disk zálohovat důležitá data.

Záchrana dat z havarovaného disku

Znamená zastavení nebo nerozběhnutí ploten havárii externích disků bez možnosti záchrany uložených dat? A lze takovou situaci předpokládat?

Je vhodné zálohovat na DVD-RAM?

Rád bych uložil množství dat na dobu delší než roky, možná i na desítku nebo více let s příležitostným doplňováním. Jsou pro takové účely zcela nevhodné nosiče DVD-RAM?

Současné použití Office 2003 a Office 2007

Mohu na své PC nainstalovat Office 2007 Home a Student, když mám nainstalován balík Office 2003? Tedy je možné nainstalovat oba balíky?

Posunutí číslování stránek ve Wordu

Jak ve Wordu zajistit, aby číslování stránek začínalo dejme tomu až od strany 5?

Oboustranný tisk z Wordu

Chci z Wordu tisknout oboustranně. Jak zajistit, aby tiskárna vytiskla jen liché strany a abych mohl poté papíry obrátit, vložit je do tiskárny znovu a vytisknout zbytek (tedy sudé strany)?

Který program je lepší?

Nedávno jsem si nainstaloval dle vašich doporučení program CCleaner pro snadnou údržbu systému a jsem s ním spokojen. V nynějším čísle PPK nabízíte jiný program pro tyto účely – Advanced System Care. Můžete mi prosím poradit, který program je účinnější?

Vadí počítači prach?

Můj počítač se začal znenadání sám vypínat. Zkoušel jsem všechno možné, až jsem přišel na to, že mřížka na plášti (kudy proudí chladicí vzduch) je plná prachu. Odebral jsem proto postranní kryt a zjistil jsem, že lopatky a vůbec všechny součásti chlazení procesoru jsou rovněž obaleny prachem. Vzal jsem silný vysavač a odsál jsem veškerý prach všude tam, kam jsem mohl dosáhnout a kde jsem předpokládal, že by to mohlo být na závadu. Po tomto úkonu se už počítač samovolně nevypnul. Ptám se, zda může být ještě nějaká jiná příčina, která způsobuje, že počítač se sám od sebe vypne, nebo zda jsem postupoval správně.

Převod DVD do MP3

Který program umožňuje vytvořit empétrojku z filmového DVD?

Tvorba www stránek