Cesta: Poradna


Co s rekordérem s vadnou mechanikou?

Porouchal se mi DVD rekordér s pevným diskem. V servisu mi sdělili, že problém je ve vypalovačce a oprava by byla nerentabilní (cca 2 000 Kč bez práce technika). Je možné z rekordéru vyjmout pevný disk a zapojit jej do PC? Nebo je možné nějak „zvenčí“ připojit náhradní vypalovačku, abych mohl z plného pevného disku stáhnout a vypálit uložená data? (V DVD rekordéru je nefunkční pouze vypalovačka, na pevný disk lze bez problémů nahrávat i editovat jeho obsah.)

Firefox v nouzovém režimu

Prohlížeč Firefox se mi neustále spouští v nouzovém režimu. Co s tím?

Jak získat ikonu z knihovny

Jak je možné získat ikony ze souboru shell32.dll (nebo jiné DLL knihovny)?

Jeden Skype, více uživatelů

Mám nainstalovaný program Skype. Je možné, aby například syn měl na tomtéž počítači svůj Skype se svými kontakty tak, aby přístupy pro každého z nás byly ochráněny heslem?

Jak převést prezentaci na video?

Existuje nějaká možnost, jak převést prezentaci z PowerPointu na DVD, aby ji bylo možné přehrát z DVD přehrávače na televizi?

Jak spojit hudbu s prezentací (PowerPoint 2010)?

Ve starších verzích programu PowerPoint z MS Office bylo možné při vkládání hudby nebo videa nastavit velikost souboru určeného pro vložení do prezentace (jde o to, aby soubor kvůli své přílišné velikosti nezůstal na disku mimo prezentaci). Toto nastavení nemohu najít v Office 2010. Poradíte mi, kde je?

Flash disk se nezobrazí v systému

Po připojení jakéhokoli USB flash disku se mi nezobrazí nabídka činností s diskem ani se disk nezobrazí v okně Tento počítač. Nemohu na něj tedy přistoupit. Přitom v okně Správce zařízení se disky ukazují a systém hlásí, že pracují správně. V USB portu problém není, ovladače jsou nainstalovány a jiná USB zařízení pracují korektně.

Zákon o společných televizních anténách (STA)

V PPK jsem četl článek o digitálním příjmu televizních programů. V tomto článku bylo uvedeno také sdělení o společných televizních anténách (STA). Píšete tam o tom, zda je nutné mít na domě antény a jaké, a odvoláváte se přitom na určitý zákon. Ten tam však není specifikován. Prosím proto o sdělení čísla tohoto zákona.

Různé motivy pro různé uživatele

Chtěl bych se zeptat, zda existuje nějaká možnost, jak po spuštění Windows aktivovat určitý motiv. Například když na počítači pracuje víc uživatelů, každý by si mohl nastavit nějaký motiv dle svého a ten by se mu pak automaticky načítal.

Nechci vytvářet hypertextové odkazy

Když se ve Wordu zapíše internetová adresa, po stisku klávesy Enter se změní v hypertextový odkaz. Lze tuto funkci deaktivovat?

Jak napsat „Ů“?

Jak napsat velké Ů s kroužkem?

Podmíněné formátování v Excelu

Potřebuji, aby buňka v Excelu 2007 změnila barvu, když do ní zadám datum (např. datum úhrady faktury).

Lepší zvuk se zesilovačem?

Setkal jsem se s tvrzením, že by se měl DVD přehrávač (rekordér) připojit do zesilovače, aby měly přehrávané filmy lepší zvuk. Je to pravda? Co je to vlastně ten zesilovač za zařízení?

Ověření pravosti označuje systém jako nelegální

Na počítači mám nálepku potvrzující, že vlastním legální Windows XP Professional. Když jsem si ovšem před nedávnem stáhla aktualizaci na ověření pravosti, označila můj systém jako nelegální. Kde je chyba?

Jak vybrat operační paměť?

Potřeboval bych poradit s výběrem operační (RAM) paměti pro můj PC. Mám dvoujádrový procesor (1,8 GHz) a 1 GB RAM . Protože jde o počítač s operačním systémem Windows Vista Home Premium, chtěl bych operační paměť zvýšit na 2 GB. Nemám s ničím podobným ale vůbec žádné zkušenosti a nevím, kterou paměť vybrat, aby byla pro mé PC vhodná.

Tvorba www stránek