Cesta: Poradna


Jak napsat „Ů“?

Jak napsat velké Ů s kroužkem?

Podmíněné formátování v Excelu

Potřebuji, aby buňka v Excelu 2007 změnila barvu, když do ní zadám datum (např. datum úhrady faktury).

Lepší zvuk se zesilovačem?

Setkal jsem se s tvrzením, že by se měl DVD přehrávač (rekordér) připojit do zesilovače, aby měly přehrávané filmy lepší zvuk. Je to pravda? Co je to vlastně ten zesilovač za zařízení?

Ověření pravosti označuje systém jako nelegální

Na počítači mám nálepku potvrzující, že vlastním legální Windows XP Professional. Když jsem si ovšem před nedávnem stáhla aktualizaci na ověření pravosti, označila můj systém jako nelegální. Kde je chyba?

Jak vybrat operační paměť?

Potřeboval bych poradit s výběrem operační (RAM) paměti pro můj PC. Mám dvoujádrový procesor (1,8 GHz) a 1 GB RAM . Protože jde o počítač s operačním systémem Windows Vista Home Premium, chtěl bych operační paměť zvýšit na 2 GB. Nemám s ničím podobným ale vůbec žádné zkušenosti a nevím, kterou paměť vybrat, aby byla pro mé PC vhodná.

Jak odstranit poškozený program/hru?

Odinstaloval jsem hru, protože se mi pokazilo její nastavení, a tím pádem nešla spustit. Když jsem ji však nainstaloval znovu, špatná konfigurace nezmizela, stále byla uložena v počítači. Jak je to možné? Co s tím?

Přenos obrazu systému na nový počítač

Obsah svého původního počítače s Windows XP mám zálohován na externím disku ve formě obrazu disku. Teď mám nový počítač s Windows Vista, avšak tento operační systém mně nevyhovuje. Chtěl bych proto kopii starého počítače přenést do nového. Bude to bez problému možné?

Plná nádržka zbytkového inkoustu

Po zapnutí multifunkčního zařízení Canon Pixma MP450 se objevilo hlášení o „plné nádržce zbytkového inkoustu“. Co s tím?

Kolik místa zabírají aktualizace?

Zabírají automatické aktualizace na disku hodně místa?

Jak stahovat filmy?

Chtěla bych si stahovat filmy z internetu. Co k tomu potřebuji?

Zablokování některých stránek

Chtěla bych se zeptat, jakým způsobem lze zablokovat přístup na některé webové stránky. Existuje nějaký program, který by se nemusel instalovat na každý konkrétní počítač, když mám v síti zapojené celkem tři počítače (jeden z nich je hlavní, přes který se připojujeme k internetu)?

Je vhodné zálohovat na flash disky?

Existuje u flash disku nějaká známá hrozba ztráty dat (třeba kromě nevhodného uložení)? Ptám se kvůli tomu, zda je vhodné na flash disk zálohovat důležitá data.

Záchrana dat z havarovaného disku

Znamená zastavení nebo nerozběhnutí ploten havárii externích disků bez možnosti záchrany uložených dat? A lze takovou situaci předpokládat?

Je vhodné zálohovat na DVD-RAM?

Rád bych uložil množství dat na dobu delší než roky, možná i na desítku nebo více let s příležitostným doplňováním. Jsou pro takové účely zcela nevhodné nosiče DVD-RAM?

Současné použití Office 2003 a Office 2007

Mohu na své PC nainstalovat Office 2007 Home a Student, když mám nainstalován balík Office 2003? Tedy je možné nainstalovat oba balíky?
  • .
  • .

Tvorba www stránek