Cesta: Poradna


Asociace dokumentů MS Office s balíkem OpenOffice.org

Do počítače jsem si nainstaloval balík OpenOffice.org ve snaze využít občas možnost převést napsaný dokument do formátu PDF. OpenOffice.org mi ale „převálcoval“ Word, Excel a další součásti MS Office a všechny do té doby v MS Office uložené soubory se teď otvírají v OpenOffice.org. Jak zajistím, aby se mi vše opět otevíralo v programech ze sady MS Office?

Nekorektní znaky v e-mailu

Žiji momentálně v zahraničí a ke komunikaci s přáteli v České republice využívám služeb e-mailové schránky, kterou mám zřízenu u místního poskytovatele. Často se mi ovšem v e-mailech z Česka zobrazuje místo znaků s diakritikou změť nejrůznějších symbolů. Co s tím?

Odstranění loga z obrázku

Z internetu občas stahuji obrázky, které jsou obvykle v levém dolním rohu opatřeny internetovou adresou nebo nějakým logem. Jak se tohoto prvku zbavím?

Nástrojová lišta v Internet Exploreru

Nainstaloval jsem si nejnovější Internet Explorer, ovšem z panelu nástrojů mi zmizela tlačítka, na které jsem byl zvyklý. Jak je mohu vrátit zpět?

Nejdou mi odesílat e-maily

Nainstaloval jsem si program Thunderbird, ovšem nejdou mi odesílat e-maily (mohu je jen přijímat). Jako odchozí server mám nastaven smtp.seznam.cz. Kde je problém?

Co je potřeba k telefonování přes internet?

Líbí se mi internetová telefonie pomocí programu Skype. Co všechno potřebuji, abych jeho služeb mohl využít i doma?

Vytvoření e-mailové adresy

Jak vytvořím v Mozille e-mailovou adresu?

Program nelze odinstalovat

Chtěl bych se zbavit programu FreeCall. Bohužel při pokusu jej odinstalovat mi program zahlásí „Uninstall has detected that FreeCall is currently running“ a odinstalaci odmítne. Nepomohl ani žádný čisticí program. Jak se jej mohu zbavit?

Zrcadlové otočení

Jestliže mám obrázek (postava otočená doleva), jak udělám tzv. zrcadlový efekt? Ve výsledku očekávám, že tyto dva obrázky vedle sebe budou stejnou postavou hledící proti sobě.

Bilinear resize vs. Bicubic resize

Nemohli byste mi poradit, jaký je rozdíl mezi metodami „bilinear resize“ a „bicubic resize“ a k čemu se používají?

Odkud pochází „balast“ v počítači?

Používám několik programů pro čištění systému (CCleaner, RegCleaner aj.) a nechápu, že den co den mi všechny tyto aplikace nabízejí k likvidaci cca 100 MB zbytečností. A to jsem nic nového neinstaloval! Stáhnu poštu a já nebo manželka si zahrajeme nějaké karty. Kde se ten „balast“ stále bere?

Jak zjistit význam zkratky?

Při svém pátrání v různých časopisech o PC (a nejen o nich) jsem narazil na zkratky: SP, HSP, HQ, LP, EP. Při hledání významu jsem si vzal na pomoc „Velký počítačový slovník" od autora Nádběly, ale našel jsem jen část. Mohli byste mi stručně říci, čeho se dané zkratky týkají?

Jsou Windows Vista vadné?

Se zájmem si pročítám vše, co se týká Windows Vista. Většinou články vyznívají pozitivně. Co si ale máme jako laická veřejnost (běžní uživatelé) myslet po přečtení následujícího pojednání, které se tváří jako velice fundované: http://blog.webtrh.cz/windows-vista-zamerne-vadne? Trochu to připomíná známé přetahování o radar v Brdech. Nikdo neví, co za tím stojí, a všichni říkají, že mají pravdu. Kde se běžný spotřebitel a potenciální uživatel dozví, co je správně? Kde končí reklama a začíná pravda?

Antivirový program vs. antivirový balíček

V PPK jste uveřejnili popis deseti „antivirových balíčků“. Dříve jsem používal AVG, ale po přechodu na Windows XP jsem nainstaloval program Avast!. Protože tento program není v článku uveden, rád bych se dověděl, zda je Avast! špatný nebo zda nesplňuje některé podmínky vašeho hodnocení. Ze zkušenosti vím, že se dva antivirové programy v jednom operačním systému dokáží pěkně hádat. Proto prosím o radu, zda mám Avast! nechat, jak je, nebo zda je účelné se jej zbavit a nainstalovat třeba AVG.

Problémy s routerem

Chci si doma vytvořit malou počítačovou síť, v jejímž rámci bude sdílen přístup k internetu. Zakoupil jsem si router značky TP-Link, ovšem připojení k internetu nefunguje a do sítě lze připojit pouze počítač s Windows XP. Nové PC s Windows Vista spolupráci s routerem odmítá. Kde je problém? Jsou na vině různé typy síťových karet v obou počítačích?
  • .
  • .

Tvorba www stránek