Cesta: Poradna


Nemohu bezpečně odpojit USB disk

Mám problém při ukončení použití USB klíče. Po kliknutí na ikonu v hlavní liště se mi nezobrazí, že USB klíč mohu bezpečně odpojit, ale zobrazí se hlášení: „Činnost zařízení není možné v tomto okamžiku ukončit. Pokuste se ukončit činnost zařízení později.“ Problém je ale v tom, že se mi stejné hlášení zobrazuje i později. Abych nic nepokazil, vypínám PC a až teprve poté odpojuji USB klíč, ale to samozřejmě není praktické.

Nejde mi otevřít PPK CD/DVD

Nedaří se mi otevřít CD/DVD přílohy časopisu PPK. Chyba však není v discích, ale zřejmě v softwaru. Dříve se nevyskytovaly žádné problémy, ale nyní se po otevření disku objeví zpráva o narušení přístupu v následující verzi: „Access violation at address 7DD70C in module mshtml.dll. Read of address 000003 E A.“ Nevím, co si s tím počít.

Omezení přístupu dětí k počítači

Chtěla bych omezit přístup dětí k počítači v naší nepřítomnosti. Jaké jsou možnosti?

Jak zjistím číslo verze programu?

Jak zjistím číslo verze programu?

Kvalitní a česky komunikující antispyware zdarma

Který antispyware (nejlépe zdarma a česky) byste mi doporučili na domácí PC s Windows XP? Mám ještě nainstalován antivirus AVG Free edition – stačí pak taková kombinace pro ochranu PC?

Stav připojení místo správce úloh

Již několik dní se mi nedaří spustit správce úloh ve Windows. Nejvíce jsem ho používal pro kontrolu právě spuštěných aplikací, ale teď po jeho spuštění („Ctrl + Alt + Del“) se mi objeví jen stav připojení k internetu. Nejsem si vůbec jist, co se mohlo stát.

Rozdíl mezi instalací a zkopírováním

Jaký je rozdíl mezi instalací programu a jeho zkopírováním? Myslel jsem si totiž, že ona instalace je uložení na pevný disk. Ale jak jsem si přečetl na PPK CD, uložení na pevný disk je ono zkopírování. Tak bych prosil o vysvětlení. A co je lepší – instalovat, nebo kopírovat?

Mohu smazat Temporary Internet Files?

Obsah mé složky Temporary Internet Files už zabírá téměř 1 GB a stále narůstá. Co obsahuje? Mohu ho smazat?

E-mail s barvami a obrázky se zobrazuje špatně

V e-mailovém klientu Incredimail mám možnost odesílat elektronické dopisy s barvami a obrázky. Příjemci však dojdou obrázky jako příloha e-mailu, ačkoliv před odesláním byly v dopisu zároveň s textem. Co s tím?

Kapacita DVD je menší, než se udává

Proč mi u DVD média s kapacitou 4,7 GB vypalovací program hlásí nedostatek místa, když na něj chci vypálit asi jen 4,6 GB dat?

Vymazání automaticky doplňovaných údajů

Při zadávání údajů do formulářů, například při vyhledávání na Googlu, se mi zobrazují dříve zadávané údaje. Jak je mohu odstranit? Používám MS Internet Explorer.

Automatické přihlášení

Upravil jsem si hlavní stránku portálu Seznam.cz, ale při spuštění prohlížeče se mi takto nezobrazí. Musím nejprve zadat svůj e-mail a heslo. Co s tím?

K čemu je ladění po „pádu“ programu?

Několikrát se mi stalo – při otevírání odkazů na internetu –, že se objevilo dialogové okno s dotazem na ladění. Při odsouhlasení se otevřel ladicí program v angličtině. Se svou chabou znalostí jazyka jsem neměl trpělivost návod prostudovat. Bylo by možno přiblížit funkci a využití ladicího programu chyb programů?

Chyba při spuštění – „User dir does not exist“

Nainstaloval jsem si jeden šikovný program, ovšem při pokusu o spuštění mi hlásí „WARNING: User dir does not exists: C:/Documents and Settings/Zden?k Nov?k/“ (jméno uživatele bylo pozměněno – pozn. red.). V čem je problém a jak ho mám řešit?

XP a Vista na jednom počítači

Upgradoval jsem si Windows XP na Windows Vista. Pro XP používám disk C:\ a pro Vistu D:\. Po instalaci bylo možné vybírat mezi oběma systémy, ale po zaregistrování Windows Vista startuje jen tento systém a také v nastavení „Spouštění a zotavení systému“ je na výběr jen tento systém. Můžete mi poradit?

Tvorba www stránek