Cesta: Poradna


Smazaná data po obnově systému

Měl jsem problémy s nastavením Windows, a tak jsem použil funkci obnovení systému. Smazaly se však některé soubory, programy a videohry. Zůstaly po nich jen nepotřebné soubory. Čím to může být způsobeno a jak to napravit?

Spojení rozděleného pevného disku

Když jsem instaloval Windows, rozdělil jsem si disk na oddíly C:\ a D:\. Jenže na oddílu C:\ je momentálně málo volného místa, a tak potřebuji znovu pouze jeden oddíl s celou kapacitou. Lze tak učinit jiným způsobem než při začátku nové instalace systému Windows? Jestli na to existuje nějaký program, napište mi prosím, kde jej stáhnu.

Jak poznám parametry svého PC?

Jak poznám parametry svého PC?

Vypálení 90minutového CD-R

Prosím o radu, jak nastavit program Nero 7, abych mohl vypálit CD-R o  délce 90 a 99 minut v plné kapacitě.

Připojení hudby a textů k fotografiím

Nevíte o nějakém programu, který by umožňoval připojit k digitálním fotografiím hudbu a texty?

Nemohu bezpečně odpojit USB disk

Mám problém při ukončení použití USB klíče. Po kliknutí na ikonu v hlavní liště se mi nezobrazí, že USB klíč mohu bezpečně odpojit, ale zobrazí se hlášení: „Činnost zařízení není možné v tomto okamžiku ukončit. Pokuste se ukončit činnost zařízení později.“ Problém je ale v tom, že se mi stejné hlášení zobrazuje i později. Abych nic nepokazil, vypínám PC a až teprve poté odpojuji USB klíč, ale to samozřejmě není praktické.

Nejde mi otevřít PPK CD/DVD

Nedaří se mi otevřít CD/DVD přílohy časopisu PPK. Chyba však není v discích, ale zřejmě v softwaru. Dříve se nevyskytovaly žádné problémy, ale nyní se po otevření disku objeví zpráva o narušení přístupu v následující verzi: „Access violation at address 7DD70C in module mshtml.dll. Read of address 000003 E A.“ Nevím, co si s tím počít.

Omezení přístupu dětí k počítači

Chtěla bych omezit přístup dětí k počítači v naší nepřítomnosti. Jaké jsou možnosti?

Jak zjistím číslo verze programu?

Jak zjistím číslo verze programu?

Kvalitní a česky komunikující antispyware zdarma

Který antispyware (nejlépe zdarma a česky) byste mi doporučili na domácí PC s Windows XP? Mám ještě nainstalován antivirus AVG Free edition – stačí pak taková kombinace pro ochranu PC?

Stav připojení místo správce úloh

Již několik dní se mi nedaří spustit správce úloh ve Windows. Nejvíce jsem ho používal pro kontrolu právě spuštěných aplikací, ale teď po jeho spuštění („Ctrl + Alt + Del“) se mi objeví jen stav připojení k internetu. Nejsem si vůbec jist, co se mohlo stát.

Rozdíl mezi instalací a zkopírováním

Jaký je rozdíl mezi instalací programu a jeho zkopírováním? Myslel jsem si totiž, že ona instalace je uložení na pevný disk. Ale jak jsem si přečetl na PPK CD, uložení na pevný disk je ono zkopírování. Tak bych prosil o vysvětlení. A co je lepší – instalovat, nebo kopírovat?

Mohu smazat Temporary Internet Files?

Obsah mé složky Temporary Internet Files už zabírá téměř 1 GB a stále narůstá. Co obsahuje? Mohu ho smazat?

E-mail s barvami a obrázky se zobrazuje špatně

V e-mailovém klientu Incredimail mám možnost odesílat elektronické dopisy s barvami a obrázky. Příjemci však dojdou obrázky jako příloha e-mailu, ačkoliv před odesláním byly v dopisu zároveň s textem. Co s tím?

Kapacita DVD je menší, než se udává

Proč mi u DVD média s kapacitou 4,7 GB vypalovací program hlásí nedostatek místa, když na něj chci vypálit asi jen 4,6 GB dat?
  • .
  • .

Tvorba www stránek