Cesta: Poradna


Jsou skripty ActiveX nebezpečné?

Stále se zobrazuje hlášení: „Klepnutím spustíte ActiveX na této webové stránce.“ Mám obavy, co bude dál.

Jak otevřít formáty DOC a PPS bez MS Office?

Od kolegů v práci mi chodí soubory s příponami .doc a .pps. Jakým programem mohu tyto soubory otevřít?

Formáty z MS Office 2007 ve starších verzích MS Office

Můj kolega mi poslal soubor v novém formátu pro MS Word 2007 (má příponu *.docx). Mohu tento soubor otevřít ve starších verzích MS Wordu?

Jak nejlépe ochránit svůj počítač?

Jak nejlépe ochránit svůj počítač? Jaké programy k tomu potřebuji?

Smazaná data po obnově systému

Měl jsem problémy s nastavením Windows, a tak jsem použil funkci obnovení systému. Smazaly se však některé soubory, programy a videohry. Zůstaly po nich jen nepotřebné soubory. Čím to může být způsobeno a jak to napravit?

Spojení rozděleného pevného disku

Když jsem instaloval Windows, rozdělil jsem si disk na oddíly C:\ a D:\. Jenže na oddílu C:\ je momentálně málo volného místa, a tak potřebuji znovu pouze jeden oddíl s celou kapacitou. Lze tak učinit jiným způsobem než při začátku nové instalace systému Windows? Jestli na to existuje nějaký program, napište mi prosím, kde jej stáhnu.

Jak poznám parametry svého PC?

Jak poznám parametry svého PC?

Vypálení 90minutového CD-R

Prosím o radu, jak nastavit program Nero 7, abych mohl vypálit CD-R o  délce 90 a 99 minut v plné kapacitě.

Připojení hudby a textů k fotografiím

Nevíte o nějakém programu, který by umožňoval připojit k digitálním fotografiím hudbu a texty?

Nemohu bezpečně odpojit USB disk

Mám problém při ukončení použití USB klíče. Po kliknutí na ikonu v hlavní liště se mi nezobrazí, že USB klíč mohu bezpečně odpojit, ale zobrazí se hlášení: „Činnost zařízení není možné v tomto okamžiku ukončit. Pokuste se ukončit činnost zařízení později.“ Problém je ale v tom, že se mi stejné hlášení zobrazuje i později. Abych nic nepokazil, vypínám PC a až teprve poté odpojuji USB klíč, ale to samozřejmě není praktické.

Nejde mi otevřít PPK CD/DVD

Nedaří se mi otevřít CD/DVD přílohy časopisu PPK. Chyba však není v discích, ale zřejmě v softwaru. Dříve se nevyskytovaly žádné problémy, ale nyní se po otevření disku objeví zpráva o narušení přístupu v následující verzi: „Access violation at address 7DD70C in module mshtml.dll. Read of address 000003 E A.“ Nevím, co si s tím počít.

Omezení přístupu dětí k počítači

Chtěla bych omezit přístup dětí k počítači v naší nepřítomnosti. Jaké jsou možnosti?

Jak zjistím číslo verze programu?

Jak zjistím číslo verze programu?

Kvalitní a česky komunikující antispyware zdarma

Který antispyware (nejlépe zdarma a česky) byste mi doporučili na domácí PC s Windows XP? Mám ještě nainstalován antivirus AVG Free edition – stačí pak taková kombinace pro ochranu PC?

Stav připojení místo správce úloh

Již několik dní se mi nedaří spustit správce úloh ve Windows. Nejvíce jsem ho používal pro kontrolu právě spuštěných aplikací, ale teď po jeho spuštění („Ctrl + Alt + Del“) se mi objeví jen stav připojení k internetu. Nejsem si vůbec jist, co se mohlo stát.
  • .
  • .

Tvorba www stránek