Cesta: Poradna


Stahování programů a legalita

Je legální stahování programů například ze slunecnice.cz?

Základní informace o ICQ

Jak funguje ICQ? Platí se za něj?

Vyplatí se instalovat o trochu novější verzi programu?

Z dřívější nabídky audioeditorů na PPK CD jsem si vybral program Audacity – tehdy šlo o verzi 1.2.3. V čísle 17/2007 je však na přiloženém CD prezentován editor Audacity 1.2.6. Moje dotazy jsou dva: 1. Jaké jsou podstatné nové funkce verze 1.2.6, které by mě přiměly instalovat tuto novou – poslední verzi? 2. Je potřeba provést předem odinstalaci stávající (původní) verze?

Převod názvů souborů na tagy

Mám spoustu hudby ve formátu MP3. Chtěl bych tyto soubory pojmenovat podle názvu skladeb a hlavně podle jmen jejich autorů. Existuje na to nějaký program?

Jak propojit mobilní telefon s PC?

Chtěl bych připojit mobilní telefon (značky Siemens) k PC. Jelikož mám mobilní telefon s infraportem, koupil jsem příslušný adaptér (k PC je připojen přes USB). Adaptér jsem připojil a počítač ohlásil, že našel nový hardware. Poté jsem nainstaloval ovladač z přiloženého CD a teď nevím, co dál. Telefon nadále nemůžu připojit k počítači a ani adaptér nelze nikde na počítači najít. Nevím, jestli je k tomu potřeba ještě nějaký program, nebo se adaptér po připojení objeví sám, tak jako třeba MP3 přehrávač.

Který program způsobuje automatické vymazání koše?

Který program nebo které nastavení způsobí, že po vypnutí či restartování PC jsou vymazány všechny soubory z koše a dále jsou smazány všechny výpisy naposledy otevřených souborů v programech, jako je Word, Excel a další?

Změna standardního formátu v MS Word

Nainstaloval Office 2007. Mám však problém, když ve Wordu uložím soubor a posléze ho chci otevřít ve Wordu 2003. Vím, že soubory musím ukládat ne jako „Dokument Word“, ale jako „Dokument Word 97-03“. Dá se nějak nastavit, abych to nemusel neustále vybírat z nabídky, ale aby mi bylo primárně nabízeno uložení ve formátu Dokument Word 97-03?

Mohu mít dva rezidentní antivirové programy?

Mám na svém počítači nainstalován antivirový program AVG Anti-Virus Professional Edition a nyní jsem přidal antivirový program NOD32 Standard Edition. Mohu u nově přidaného antiviru zapnout rezidentní modul, když už je zapnutý rezidentní štít u AVG? Nehrozí zablokování počítače? (Upozorňuje na to návod k programu.)

Neustále svítící bod na LCD monitoru

Jde opravit neustále svítící (stejnou barvou) bod na LCD monitoru?

Deformované fotografie na širokoúhlém monitoru

Vlastním širokoúhlý LCD monitor. Když si na něm prohlížím digitální fotografie, jsou roztaženy – deformovány. Stejně tak když si nastavím fotografii jako pozadí plochy. Jak mám dosáhnout toho, aby se fotografie nedeformovaly?

Je legální stahování hudby a filmů?

Je legální stažení filmu, hudby nebo her z internetu pro osobní užití? Mohu za to být nějak potrestána?

Jsou skripty ActiveX nebezpečné?

Stále se zobrazuje hlášení: „Klepnutím spustíte ActiveX na této webové stránce.“ Mám obavy, co bude dál.

Jak otevřít formáty DOC a PPS bez MS Office?

Od kolegů v práci mi chodí soubory s příponami .doc a .pps. Jakým programem mohu tyto soubory otevřít?

Formáty z MS Office 2007 ve starších verzích MS Office

Můj kolega mi poslal soubor v novém formátu pro MS Word 2007 (má příponu *.docx). Mohu tento soubor otevřít ve starších verzích MS Wordu?

Jak nejlépe ochránit svůj počítač?

Jak nejlépe ochránit svůj počítač? Jaké programy k tomu potřebuji?
  • .
  • .

Tvorba www stránek