Cesta: Poradna


V hlavičkách sloupců jsou místo čísel písmena

V Excelu se mi v hlavičkách sloupců zobrazují místo písmen čísla. Je nějaká možnost, jak opět zobrazit písmena?

Telefonní číslo ve Skypu

Nainstaloval sem si program Skype. Jak zjistím, jaké mám telefonní číslo?

Nové PC – postavit nebo koupit hotové?

Mám už trochu starší PC a chtěl bych inovovat. Je levnější, když si nové PC postavím sám, anebo mám koupit hotové?

Mohu odebrat aktualizace systému?

Nainstaloval jsem si program Absolute Uninstaller. Po jeho otevření se objeví i všechny dosud provedené aktualizace systému, které se v klasickém dialogu „Přidat nebo odebrat programy“ neobjevují. Mohu je pomocí programu Absolute Uninstaller odebrat?

Počítač se samovolně vypíná

Znenadání se mi vypíná počítač a vždy musím pár minut počkat, než se znovu „vzpamatuje“ a dá se znovu zapnout. Počítač mám aktualizovaný a není na něm žádný spyware ani viry. Kde je problém?

Nezobrazuje se mi okno Stažení souboru

Mám Windows XP Proffesional SP2 a k prohlížení Internetu používám Internet Explorer. Při stahování ZIP archivů se přestalo zobrazovat okno Stažení souboru – archiv se stahuje na pozadí a po dokončení se otevře složka Temporary internet files s otevřeným archivem. Jak to uvést do původního stavu?

Nepravdivá zpráva o nedoručení e-mailu

Posílal jsem e-mailem fotografie svým přátelům. Od jednoho z nich se mi vrátilo varování, že zpráva nebyla doručena, avšak později jsem se dozvěděl, že fotografie mu dorazily v pořádku. Jak je to možné? (Chybové hlášení přikladám.)

Zápis pomlčky a uvozovek

Můžete mi poradit, jak vložím do textového dokumentu pomlčku, uvozovky dole a uvozovky nahoře?

Nalezený virus při instalaci antiviru

Chtěl jsem si nainstalovat program Panda Internet Security. Při instalaci mi však Avast! hlásil přítomnost viru. Je možné, že v tom programu je skutečně vir?

Převod hudby v MP3 na CD

Který program dokáže jednoduše převést písně z formátu MP3 do formátu, který používají klasická CD?

E-maily nezůstávají na serveru

V programu OutlookExpress vidím všechnu svoji poštu správně. Je přeposlána z více schránek, u kterých je nastavena funkce přeposílání. Avšak když se podívám z jiného počítače (např. někde úplně jinde) do některé své schránky, vidím upozornění, že nejsou žádné zprávy. Jako by program Outllok Express na mém počítači zprávy při otevření převzal a poté je ve schránkách vymazal. To je docela nepříjemné, protože někdy se potřebuji na jiném počítači k již přečteným zprávám vrátit a vidět je i na jiném počítači.

Množství dat stažených z internetu

Jak poznám, kolik stahuji z internetu dat?

Lze vystopovat autora e-mailu?

Můj (teď už bývalý) kamarád odeslal z mého počítače dost nepěkný e-mail na určitou adresu. Může adresát této zprávy vystopovat IP adresu mého PC a posléze i adresu mého bydliště? Nerad bych totiž na svoji dobrotu doplatil.

Účet u Gmailu v Outlooku

Nevíte, jak přidat do Outlooku e-mailový účet u Gmailu?

Zbylé soubory po instalaci OpenOffice.org

Nainstalovala jsem si kancelářský balík OpenOffice.org. Na ploše mi však zůstala složka „OpenOffice – Installation Files“. Mohu ji smazat? Navíc instalace mi nevytvořila zástupce programů na ploše. Mohu je na plochu nějak doplnit?
  • .
  • .

Tvorba www stránek