Cesta: Poradna


Jak připojit set-top box pomocí anténního vstupu?

Mám dva starší televizory, které nemají SCART rozhraní, pouze anténní vstup. Musím po vypnutí analogového vysílání tyto televizory vyřadit, nebo je lze nějak doplnit rozhraním SCART? Nebo si mohu pořídit nějaký set-top box, který připojím k televizoru prostřednictvím anténního kabelu?

Automatické přehrávání ve Windows 7

Windows 7 donedávna po vložení USB flash disku nebo CD/DVD disku, po připojení externího disku nebo po připojení fotoaparátu vždy otevřela okno s nabídkou různých akcí. Rovněž třeba po vložení PPK CD proběhlo otevření bez dalšího zásahu. Nevím, co jsem na notebooku spáchal, ale teď musím na vloženém médiu nebo připojeném zařízení vyhledat a spustit příslušný soubor k otevření.

Odesílání fotografií e-mailem

Prosím o radu ohledně zasílání fotografií e-mailem. V počítači mám Zoner Photo Studio 11: Po vybrání určitého počtu fotografií zvolím odeslání e-mailem a před odesláním se objeví tabulka úpravy snímků. Jsou tam čtyři kritéria (např. celková velikost souboru, úroveň komprese atd.) a já nevím, která mám použít, aby došlo k úspěšnému odeslání.

Nevadí dva čistící programy?

Mám v počítači nainstalovány dva „čističe“ (TuneUp Utilities a Advanced SystemCare). Nevadí to? Nehádají se nějak? Někdy uklízím jedním a někdy zase druhým…

Jak spolehlivá je ochrana počítače heslem?

Je možné nějak vstoupit do počítače bez znalosti přístupového hesla? Máme totiž založený pouze jeden zaheslovaný účet, ale dnes jsem zjistila, že si jeden člověk vytvořil svůj vlastní účet, i když heslo neznal.

Co s rekordérem s vadnou mechanikou?

Porouchal se mi DVD rekordér s pevným diskem. V servisu mi sdělili, že problém je ve vypalovačce a oprava by byla nerentabilní (cca 2 000 Kč bez práce technika). Je možné z rekordéru vyjmout pevný disk a zapojit jej do PC? Nebo je možné nějak „zvenčí“ připojit náhradní vypalovačku, abych mohl z plného pevného disku stáhnout a vypálit uložená data? (V DVD rekordéru je nefunkční pouze vypalovačka, na pevný disk lze bez problémů nahrávat i editovat jeho obsah.)

Firefox v nouzovém režimu

Prohlížeč Firefox se mi neustále spouští v nouzovém režimu. Co s tím?

Jak získat ikonu z knihovny

Jak je možné získat ikony ze souboru shell32.dll (nebo jiné DLL knihovny)?

Jeden Skype, více uživatelů

Mám nainstalovaný program Skype. Je možné, aby například syn měl na tomtéž počítači svůj Skype se svými kontakty tak, aby přístupy pro každého z nás byly ochráněny heslem?

Jak převést prezentaci na video?

Existuje nějaká možnost, jak převést prezentaci z PowerPointu na DVD, aby ji bylo možné přehrát z DVD přehrávače na televizi?

Jak spojit hudbu s prezentací (PowerPoint 2010)?

Ve starších verzích programu PowerPoint z MS Office bylo možné při vkládání hudby nebo videa nastavit velikost souboru určeného pro vložení do prezentace (jde o to, aby soubor kvůli své přílišné velikosti nezůstal na disku mimo prezentaci). Toto nastavení nemohu najít v Office 2010. Poradíte mi, kde je?

Flash disk se nezobrazí v systému

Po připojení jakéhokoli USB flash disku se mi nezobrazí nabídka činností s diskem ani se disk nezobrazí v okně Tento počítač. Nemohu na něj tedy přistoupit. Přitom v okně Správce zařízení se disky ukazují a systém hlásí, že pracují správně. V USB portu problém není, ovladače jsou nainstalovány a jiná USB zařízení pracují korektně.

Zákon o společných televizních anténách (STA)

V PPK jsem četl článek o digitálním příjmu televizních programů. V tomto článku bylo uvedeno také sdělení o společných televizních anténách (STA). Píšete tam o tom, zda je nutné mít na domě antény a jaké, a odvoláváte se přitom na určitý zákon. Ten tam však není specifikován. Prosím proto o sdělení čísla tohoto zákona.

Různé motivy pro různé uživatele

Chtěl bych se zeptat, zda existuje nějaká možnost, jak po spuštění Windows aktivovat určitý motiv. Například když na počítači pracuje víc uživatelů, každý by si mohl nastavit nějaký motiv dle svého a ten by se mu pak automaticky načítal.

Nechci vytvářet hypertextové odkazy

Když se ve Wordu zapíše internetová adresa, po stisku klávesy Enter se změní v hypertextový odkaz. Lze tuto funkci deaktivovat?
  • .
  • .

Tvorba www stránek