Cesta: Poradna


Je levnější doplňovat cartridge?

Slyšel jsem, že je možné doplňovat cartridge u inkoustových tiskáren. Prý to vyjde výrazně levněji než pořizovat originální náplně. Je to pravda? A pokud ano, jaké s tím máte zkušenosti a jak na to?

Jak znovu aktivovat automatické přehrávání?

Přestala se mi automaticky spouštět CD/DVD média. Jak tuto možnost mohu znovu aktivovat?

Nechci ukládat historii navštívených stránek

Jak nastavím, aby prohlížeč neukládal historii navštívených stránek? Nechci, aby jiní členové domácnosti viděli, co jsem na internetu vyhledával.

Nefunguje trvalé přihlášení

Nastavil jsem si Seznam.cz jako domovskou stránku a vybral jsem si vzhled. Také jsem se trvale přihlásil do pošty. Zpočátku vše fungovalo bez problémů, ale teď se mi po otevření internetového prohlížeče zobrazí Seznam.cz v původním vzhledu, a pokud se chci podívat na poštu, musím se přihlásit. Teprve po přečtení pošty a po návratu zpět na hlavní stranu se mi objeví mnou nastavený vzhled. Jakmile ale prohlížeč uzavřu, musím se přihlašovat znovu. Kde bych mohl tohle změnit?

Jak změnit u Skypu uživatelský účet?

K programu Skype jsem si zakoupil službu SkypeOut. Vše bylo v pořádku až do doby, kdy má vnučka, chtíc mně udělat radost, stáhla a nainstalovala nejnovější Skype. Zadala mi tam však jiné uživatelské jméno. Nyní, ač znám původní heslo, vždy se mně objeví účet se jménem novým, na kterém však můj vklad není. Takže nemám přístup k penězům vloženým k volání na pevnou linku.

Z lišty u hodin se mi ztrácejí ikony

Z lišty (u hodin) se mi ztrácejí ikony – např. „bezpečně odebrat hardware“. Jak tyto ikony vrátit zpět?

Co musím vědět při nákupu grafické karty?

Přemýšlím nad koupí nové grafické karty. Musím brát ohled na kompatibilitu se základní deskou, monitorem nebo čímkoliv jiným?

Změna vzhledu Windows XP

Na některých obrázcích v PPK jsem si všiml, že máte černá, resp. šedá okna. Jak jste tohoto jevu docílili? Umím si změnit vzhled oken z modré na zelenou, resp. stříbrnou, ale bílé pozadí mi zůstává pořád stejné.

Tisk z DOS přes LPT (paralelní port)

Používám počítač minimálně 20 let. Spoustu souborů mám v textovém editoru T602. Stará tiskárna už dosluhuje. Existuje tiskárna schopná tisknout přes paralelní port z DOS (je jedno, zda je jehličková, inkoustová, laserová nebo jiná)? Mám Windows XP.

Vypálené DVD nelze přehrát

V Neru vypálím na DVD několik filmů, ale nepřehrají se mi na DVD přehrávači. Čím to může být?

V hlavičkách sloupců jsou místo čísel písmena

V Excelu se mi v hlavičkách sloupců zobrazují místo písmen čísla. Je nějaká možnost, jak opět zobrazit písmena?

Telefonní číslo ve Skypu

Nainstaloval sem si program Skype. Jak zjistím, jaké mám telefonní číslo?

Nové PC – postavit nebo koupit hotové?

Mám už trochu starší PC a chtěl bych inovovat. Je levnější, když si nové PC postavím sám, anebo mám koupit hotové?

Mohu odebrat aktualizace systému?

Nainstaloval jsem si program Absolute Uninstaller. Po jeho otevření se objeví i všechny dosud provedené aktualizace systému, které se v klasickém dialogu „Přidat nebo odebrat programy“ neobjevují. Mohu je pomocí programu Absolute Uninstaller odebrat?

Počítač se samovolně vypíná

Znenadání se mi vypíná počítač a vždy musím pár minut počkat, než se znovu „vzpamatuje“ a dá se znovu zapnout. Počítač mám aktualizovaný a není na něm žádný spyware ani viry. Kde je problém?




  • .
  • .

Tvorba www stránek