Cesta: Poradna


Ztmavnutí displeje notebooku

Po zapnutí notebooku se mi normálně rozsvítil displej, ale po chvilce se obrazovka ztmavila, jako když se koukám přes sluneční brýle. Čím to může být?

Ztratila se lišta nástrojů v průzkumníku

Nevím, jak to, ale v průzkumníku se mi ztratila lišta nástrojů. Jak ji mohu dát zpět?

Nastavení FILES ve Windows XP/Vista

Mám několik starších programů, které při instalaci v operačním systému Windows 98 vyžadovaly upravit v souboru confis.sys položku FILES na hodnotu 120. Totéž vyžadují ve Windows XP a Vista, ovšem tam je soubor config.sys prázdný. Co s tím?

Vypálené DVD nepřehraji v PC

Film vypálený na DVD rekordéru mi nejde přehrát na mém PC. A nejen že nejde přehrát, ale mechanika disk vůbec nenajde. Prodejce mi doporučil ukončit disk, což jsem udělal, ale problém to nevyřešilo. Mechanika v PC přitom pracuje bezproblémově, nahrává, přehrává a kopíruje vše kromě disků z mého DVD rekordéru.

COM Surrogate přestal pracovat

Ve Windows Vista se mi objevuje chybová hláška „COM Surrogate přestal pracovat“. Nevíte, co s tím?

Zkopírování textu z PDF

Mám dokument ve formátu PDF a chtěl bych jeden odstavec vyjmout a vložit do e-mailu. Jak mám postupovat?

Co se souborem .mdf?

Mohli byste mi poradit, jak spustit soubor ve formátu MDF?

„Čtverečkování“ obrazu – co s ním?

Zakoupila jsem si DVB-T přijímač a časem jsem zjistila, že obraz někdy „čtverečkuje“ – tedy že se v určitých časových intervalech rozkládá na malé čtverečky. Není to celý den, ale jen občas. Nevím, čím by to mohlo být. Mohli byste mi poradit?

Ukládání vyhledávaných údajů ve Firefoxu

Po poslední aktualizaci Firefoxu se mi přestaly ukládat vyhledávané pojmy. Nevím, zda se vyjadřuji zcela přesně, jde o to, že když vyhledám např. „reproduktory“, tak po uzavření Firefoxu je tam znovu nenajdu. Před touto aktualizací mi stačilo zadat první písmeno a  objevila se všechna hesla tímto písmenem začínající.

Jak sdílet připojení mezi počítači?

Mám stolní PC s připojením k internetu přes Wi-Fi (anténa je na střeše). Chtěl bych ale zároveň používat internet v notebooku. Jak na to?

Tisk dvou stránek na jeden list

Mám dokument ve formátu A4 a potřeboval bych jej vytisknout tak, aby na jednom listu formátu A4 byly dvě jeho stránky. Který program mi s tím pomůže?

Jak přehrát (MOV) video z fotoaparátu?

Můžete mi poradit nějaký vhodný program pro přehrávání videí z digitálního fotoaparátu? Tato videa mají příponu .mov a Windows Media Player si s nimi neporadí.

Error, could not perform Fixation

K vypalování používám program Nero 6 a vždy, když je vypálených 62 %, program vypalování přeruší s hlášením „Error, could not perform Fixation“. Co s tím?

Co je technologie U3?

Kde seženu český návod nebo popis U3 technologie? Tuto technologii obsahuje USB flash disk, který jsem zakoupil, a neumím ji použít.

Fungují hry pro Windows XP i ve Vistách?

Na CD/DVD, které dodáváte k časopisu, jsou u her většinou uvedeny operační systémy Windows 98/Me/2000/XP. Já mám ale Windows Vista. Mohu tyto hry instalovat, nebo ne? Kamarád říká, že Vista staré hry nepřijme.
  • .
  • .

Tvorba www stránek