Cesta: Poradna


Nelze najít video na Youtube.com

U některých videí poskytovaných ze serveru YouTube.com, která prohlížím na internetových stránkách třetí strany, se mi zobrazuje hlášení „We’re sorry, this video is no longer available“ a video nelze přehrát. Co s tím?

Jak smazat výpis naposledy otevřených souborů?

Jak ve Wordu 2003 zajistím, aby se na konci nabídky „Soubor“ nezobrazoval výpis naposledy otevřených dokumentů?

Excel tiskne černobíle

Když chci v Excelu vytisknout barevnou tabulku a podívám se na náhled jedné stránky, pak se ten náhled zobrazí černobíle. Samozřejmě i výtisk je pak černobílý. Přitom má tiskárna je barevná a je v pořádku nainstalovaná. Kde je problém?

Jak oddělit hudbu z prezentace?

Je možné z prezentace v PowerPointu (s příponou .pps) oddělit doprovodnou hudbu pro jiné použití?

Jak zjistit hesla uložená ve Firefoxu?

V prohlížeči Firefox mám zadáno heslo pro přístup k jedněm webovým stránkám a toto heslo se vždy vypisuje automaticky. Problém je ten, že jsem se chtěl přihlásit na jiném PC, ale to heslo jsem zapomněl. Dá se uložené heslo nějak zjistit?

Pomalé šifrování

Nedávno jste v PPK psali o programu, který umí šifrovat USB disky. Hned jsem ho vyzkoušel, ale na velké objemy dat (v mém případě je to asi 1 GB) je moc pomalý. Je nějaký program, který by vyžadoval heslo jen před spuštěním USB flash disku a který by už takto zařídil, aby byl disk chráněn před zneužitím? Díky tomu by se nemuselo čekat na šifrování…

Pomalý internet a agregace

Mám připojen internet s přenosovou rychlostí 512 kb/s a agregací 1 : 20. Přenosová rychlost se však pohybuje okolo 38–50 kb/s, a jsou dokonce situace, kdy měření vůbec neproběhne. Nyní vlastní otázka: Když jsem si na to stěžoval (nahlásil poruchu), bylo mi sděleno, že je vše v pořádku, protože 512 : 20 = 25,6, což bohatě vyhovuje. Mají pravdu, anebo využívají jen mé nevědomosti?

Počítač se sám zapíná

Mám počítač s Windows XP, který se při korektním vypnutí chová jako při restartu – okamžitě po vypnutí se znovu sám od sebe zapíná. Nevíte, kde by mohl být problém a jak jej opravit?

E-mailový klient neodesílá zprávy

Vždy když spustím program Outlook Express a chci odeslat některé napsané zprávy, zobrazí se tato chyba: „Připojení k serveru se nezdařilo. Účet: 'pop3.smtp.cz', Server: 'out.smtp.cz', Protokol: SMTP, Port: 25…“ Čím je problém způsoben a jak jej mohu řešit?

Změna kurzoru

Změnil se mi kurzor, kterým píšu/opravuji text. Jak to mohu změnit zpět?

Lze přejít z 32bitového systému na 64bitový?

Lze 32bitová Windows XP Home nějakým způsobem aktualizovat (upravit) na Windows XP 64bitová?

Jak zrychlit počítač

Počítače se mi začíná „kousat“, všechno se dlouho načítá. Máte nějakou radu, jak rozumně počítač vylepšit? Mám procesor AMD Sempron 3200+, 512 MB RAM a integrovanou grafickou kartu ATI Radeon XPress. Počítač používám ke kancelářským pracím, ale v poslední době jsem se začal věnovat i audiu a videu.

Jeden prohlížeč mi nefunguje, druhý ano

Mám dva prohlížeče internetových stránek – Internet Explorer a Operu. Zatímco v Opeře mi funguje internet bez problémů, v Internet Exploreru se mi neustále ukazuje hlášení „Stránku nelze zobrazit“. Zkoušel jsem už různé triky a nastavení, nic nepomohlo. Nevíte, kde by mohl být problém?

Vadný bod na displeji notebooku

Před třemi měsíci jsem si zakoupil notebook a nyní jsem zpozoroval, že zhruba uprostřed displeje se zobrazuje jeden bod neustále v zelené barvě. Podle mě se jedná o vyhaslý bod, ale nejsem si jist. Myslíte, že bych měl notebook reklamovat?

Řazení podle velikosti

V Excelu mám sloupec číselných hodnot. V dalším sloupci bych chtěl mít ty samé hodnoty, ovšem seřazené podle velikosti. Jak na to?

Tvorba www stránek