Cesta: Poradna


Nefunguje mi mikrofon

Mám problém s připojením sluchátek s mikrofonem – já člověka na druhé straně slyším, ale on mě ne. Může to být tím, že oba používáme jiný operační systém?

Jak napsat hranaté závorky?

Jak mám na klávesnici napsat hranaté závorky?

Jak napsat zpětné lomítko?

V pravém horním rohu klávesnice se nachází klávesa se symbolem zpětného lomítka. Stiskem této klávesy však zpětné lomítko do textu vložit nelze, a musím jej tedy pracně zadávat pomocí klávesové zkratky „Alt + 92“. Nejde to nějak jednodušeji přes zmíněnou klávesu?

Výpis adresáře do souboru

Hledám jednoduchý (pokud možno zdarma dostupný) program, který by byl schopen exportovat obsah adresáře do textového souboru. Mám hudbu v MP3 (adresáře podle názvů alb) a potřeboval bych seznam v textové podobě.

Mohu použít Access ze starého balíku?

Uvažuji o zakoupení sady Office 2007 pro domácnosti, bohužel zde ale postrádám program Access. Samozřejmě úměrně svým finančním možnostem nejsem ochoten investovat do sady, jejíž součástí Access je. Avšak vzhledem k tomu, že mám již vytvořenou nějakou databázi a další vytváření (pokud na to stačím) mi činí docela potěšení, ptám se, jestli je možné nainstalovat z předchozích Office pouze Access. A pokud ano, nakolik může překážet programům z novější verze téhož balíku.

Nelze najít video na Youtube.com

U některých videí poskytovaných ze serveru YouTube.com, která prohlížím na internetových stránkách třetí strany, se mi zobrazuje hlášení „We’re sorry, this video is no longer available“ a video nelze přehrát. Co s tím?

Jak smazat výpis naposledy otevřených souborů?

Jak ve Wordu 2003 zajistím, aby se na konci nabídky „Soubor“ nezobrazoval výpis naposledy otevřených dokumentů?

Excel tiskne černobíle

Když chci v Excelu vytisknout barevnou tabulku a podívám se na náhled jedné stránky, pak se ten náhled zobrazí černobíle. Samozřejmě i výtisk je pak černobílý. Přitom má tiskárna je barevná a je v pořádku nainstalovaná. Kde je problém?

Jak oddělit hudbu z prezentace?

Je možné z prezentace v PowerPointu (s příponou .pps) oddělit doprovodnou hudbu pro jiné použití?

Jak zjistit hesla uložená ve Firefoxu?

V prohlížeči Firefox mám zadáno heslo pro přístup k jedněm webovým stránkám a toto heslo se vždy vypisuje automaticky. Problém je ten, že jsem se chtěl přihlásit na jiném PC, ale to heslo jsem zapomněl. Dá se uložené heslo nějak zjistit?

Pomalé šifrování

Nedávno jste v PPK psali o programu, který umí šifrovat USB disky. Hned jsem ho vyzkoušel, ale na velké objemy dat (v mém případě je to asi 1 GB) je moc pomalý. Je nějaký program, který by vyžadoval heslo jen před spuštěním USB flash disku a který by už takto zařídil, aby byl disk chráněn před zneužitím? Díky tomu by se nemuselo čekat na šifrování…

Pomalý internet a agregace

Mám připojen internet s přenosovou rychlostí 512 kb/s a agregací 1 : 20. Přenosová rychlost se však pohybuje okolo 38–50 kb/s, a jsou dokonce situace, kdy měření vůbec neproběhne. Nyní vlastní otázka: Když jsem si na to stěžoval (nahlásil poruchu), bylo mi sděleno, že je vše v pořádku, protože 512 : 20 = 25,6, což bohatě vyhovuje. Mají pravdu, anebo využívají jen mé nevědomosti?

Počítač se sám zapíná

Mám počítač s Windows XP, který se při korektním vypnutí chová jako při restartu – okamžitě po vypnutí se znovu sám od sebe zapíná. Nevíte, kde by mohl být problém a jak jej opravit?

E-mailový klient neodesílá zprávy

Vždy když spustím program Outlook Express a chci odeslat některé napsané zprávy, zobrazí se tato chyba: „Připojení k serveru se nezdařilo. Účet: 'pop3.smtp.cz', Server: 'out.smtp.cz', Protokol: SMTP, Port: 25…“ Čím je problém způsoben a jak jej mohu řešit?

Změna kurzoru

Změnil se mi kurzor, kterým píšu/opravuji text. Jak to mohu změnit zpět?
  • .
  • .

Tvorba www stránek