Cesta: Poradna


Jak zformátovat disk?

Jakým programem mohu zformátovat externí disk?

Mám používat zkušební verzi programu?

Chtěl bych se zeptat, jestli je lepší (a také bezpečnější) používat novou (vývojovou) verzi programu namísto poslední „ostré“ verze. Váhám proto, že jsem se v jednom starším čísle PPK nedávno dočetl, že nedoporučujete instalovat a používat beta verze programů.

Jak ukrýt obrázek na webu?

Chtěl bych se zeptat, jak na webových stránkách skryji obrázek tak, aby se na něj nemohl nikdo kromě mě dostat?

K čemu slouží hibernace?

Když chci vypnout notebook, zobrazí se nabídka, co chci s počítačem udělat. Kromě standardních nabídek zde mám i  možnost „Hibernovat“. Co to znamená?

Propojení počítačů přes USB

Lze přes USB propojit dva počítače? Co k tomu potřebuji?

Stahuji pomaleji než je rychlost mého připojení

Mám rychlost připojení k internetu 1 Mb/s, ale když stahuji, je to asi jen 30 kb/s. Nevíte, čím to může být? (Rychlost z důvodu přesažení limitů omezenu nemám.)

Jak změnit ikonu Koš

Z neznámého důvodu se mi změnila ikona Koš. Když je koš prázdný, ikona ukazuje koš plný a opačně. Jak je to možné změnit?

Oznámení o příchozím e-mailu

Mám Windovs Vista a ke správě své schránky na serveru Seznam.cz používám program Windows Mail. Chtěl bych se zeptat, zda lze Windows Mail nastavit tak, aby oznámil příchozí poštu sám automaticky – nyní nové zprávy oznamuje až po spuštění.

Jak spojit hudbu s prezentací (PowerPoint 2003)?

Jak mám vložit do prezentace v PowerPoint zvukový soubor tak, aby se vytvořil jediný .ppt (respektive .pps) soubor, v němž by byl „zakomponován“ i soubor zvukový? Potřeboval bych prezentaci přenášet jako celek mezi několika počítači a nezachovávat původní rozložení adresářů. Na internetu je takových souborů hodně.

Odstranění Internet Exploreru

Jak mám z Windows XP dokonale odinstalovat Internet Explorer?

Po výpadku proudu nereaguje myš

Při přerušení síťového napájení počítače (například výpadek elektrického proudu nebo odpojení síťové šňůry – i při vypnutém PC) se po obnovení síťového napájení a nastartování PC neaktivuje myš (nejde ovládat). Nepomáhá ani restartování počítače, musím počítač vypnout a znovu zapnout. Používám operační systém Windows XP a optickou myš Genius připojenou přes USB.

Instalace nepodporuje jazyk operačního systému

Chci si na notebook s Windows XP nainstalovat Internet Explorer 7. Začátek procesu proběhne normálně, náhle se však zobrazí hlášení, že „instalace nepodporuje aktuální jazyk operačního systému“, a nelze pokračovat. Mám přitom všude nastavenu češtinu, včetně nabídek a dialogových oken. Češtinu navíc používám od začátku. Ojediněle však systém přece jen zobrazí něco málo a znenadání i v angličtině. V čem je problém a jak jej mohu vyřešit?

Word: násobení ve tabulce

Je možné násobit ve wordovské tabulce? (Prohlédla jsem si všechny funkce, ale součin nebo něco podobného jsem nenašla.) A pokud ano, jak na to?

Jaký je rozdíl mezi plusovými a minusovými DVD?

Mám dotaz ohledně vypalování DVD. Jaký je rozdíl mezi „plusovými“ (DVD+R/RW) a „minusovými“ (DVD-R/RW) DVD disky? Jaké mám kupovat a používat?

V Internet Exploreru mám rozmazané písmo

Na několik počítačů s Windows XP a s LCD monitory jsem nainstaloval Internet Explorer 7. Bohužel na všech se mi v porovnání s Internet Explorerem 6 zobrazuje mírně rozmazané písmo. Počítače jsou různé, staré od 0 do 3 roků, se samostatnou grafickou kartou i s kartou integrovanou. Můžete mi prosím poradit, zda se dá nějak nastavit, aby kvalita písma byla stejná jako u předchozí verze?
  • .
  • .

Tvorba www stránek