Cesta: Poradna


Mám zálohovat na DVD+R nebo DVD-R?

Dost často zálohuji filmy a fotky na DVD nebo CD. Slyšel jsem, že je údajně rozdíl v kvalitě médií mezi DVD+R/CD+R a DVD-R/CD-R. Verze +R je prý kvalitnější a data se na ní uchovávají déle. Je to pravda?

Chci rozšířit operační paměť

Chtěl bych si u PC zvětšit kapacitu dosavadní operační paměti, ale nevím, jak postupovat při výběru paměti – na které parametry se zaměřit. Vím, jakou frekvenci podporuje základní deska a které sloty na ní jsou, a znám celkové možné rozšíření kapacity. Jsou to všechny klíčové parametry, nebo je potřeba se zaměřit také na výkonnost zdroje PC – lidově řečeno: utáhne to, nebo ne?

Mám odinstalovat starší .NET Framework?

Rád bych se chtěl zeptal, zda při instalaci nové verze .NET Frameworku je zapotřebí předchozí verzi odinstalovat, nebo zda může vedle sebe fungovat více verzí.

Způsoby přenášení dat

Kolik je způsobů přenášení dat mezi dvěma počítači?

Nelze připojit externí pevný disk k domácímu kinu

Koupil jsem si 2,5“ externí disk WD o kapacitě 160 GB bez vlastního zdroje. Když ho přes USB konektor připojím k domácímu kinu, jen se rozsvítí kontrolka a disk se vůbec nenačte. Nemohli byste mi poradit, kde je problém?

E-mailová etiketa: Mám odpovídat na odpověď?

V PPK jsem četl o etiketě e-mailové korespondence. Rád bych připojil ještě jeden dotaz, který mně poslední dobou vrtá v hlavě: Uvažujme dvě neznámé osoby. První se slušně zeptá na nějakou informaci, druhá obratem odpoví a nyní nastává ta situace: Má první osoba ještě poslat zprávu ve stylu „děkuji za informace“, nebo se to považuje za nevyžádanou poštu? Pro objasnění konkrétní příklad: Posílám vám tento dotaz, vy mi (doufám) odpovíte a otázka je, jestli mám na základě vaší odpověď ještě jednou odpovědět.

OpenOffice.org Portable

V PPK byla zmínka o možnosti stáhnout OpenOffice.org Portable na USB flash kartu a tento balík použít i na jiném PC. Rád bych toho využil, jen nevím, jak to provést.

Jak obnovit standardní systémové ikony

Když jsem odinstalovala ze svého počítače program Vistaicons, standardní ikony u místních disků se neobnovily. Nevíte, zda je lze obnovit bez nutnosti přeinstalovat celý systém?

Co s videem s příponou .mod?

Mám digitální kameru Panasonic SRD-S10. Videa z této kamery mají označení MOVxxx.MOD. Klipy v tomto formátu však nemohu stříhat v programu Windows Movie Maker. Prosím o radu, jak nafilmované záběry upravit tak, aby měly formát, který je kompatibilní s výše uvedeným střihovým programem.

Odolnost externího pevného disku

Koupil jsem externí pevný disk. Všechno bylo v pořádku, ale včera se mi vysmýkl z ruky, spadl mi na zem a od té doby se nechce načítat. Mohlo se tam něco pokazit? Podle mě by měly být takové věci nárazuvzdorné – vždyť když mi spadne na zem mobil, také se mu nic nestane.

Optická vs. laserová myš

Jaký je rozdíl mezi optickou a laserovou myší?

Jak nainstalovat starší verzi ICQ?

Mám nainstalováno ICQ, verzi 6.0, ale vůbec se mi nelíbí – neuvěřitelným způsobem mi zpomaluje počítač. Chtěl jsem se vrátit ke starší verzi 5.1, ale když jsem ji začal instalovat, dozvěděl jsem se, že jestli chci používat ICQ, musím (!!!) mít verzi 6.0. Zdá se mi to divné – podle mě má uživatel právo si nainstalovat verzi, která mu (a výkonu jeho počítače) nejlépe vyhovuje. Existuje nějaká možnost, jak nainstalovat ICQ 5.1?

Televize přes pevnou telefonní linku

Jak mám postupovat, když chci sledovat televizi na počítači přes pevnou telefonní linku?

Ovladače nefungují v novém operačním systému

Po zakoupení nového počítače s OS Windows Vista Premium jsem se marně pokoušel připojit a oživit periferie používané dosud u předcházejícího počítače s Windows 98. Jde o plně funkční tiskárnu Lexmark 5000 a o Scanner Umax AstraSlim 1200SE. S původními ovladači odmítá Windows Vista spolupracovat, nové ovladače pro tyto typy periferií jsem u výrobců nenašel. Opravdu nezbývá nic jiného než obě zařízení vyhodit a investovat do nových, i když stávající plnila svou funkci výborně ?

Nelze spustit defragmentaci

Při pokusu o defragmentaci pevného disku se mi vždy (i u různých programů) objeví věta Byl překročen maximální počet tajných údajů, které lze uložit v jednom systému. Vůbec netuším, kde je problém a jak jej řešit.

Tvorba www stránek