Cesta: Poradna


Lze připojit PS/2 klávesnici (myš) do USB?

Mám myš a klávesnici s konektorem PS/2. Jak je připojím k notebooku, který vstupy PS/2 nemá?

Joystick do gameportu v USB

Mám starší joystick pro gameport, ten už však nová zvuková karta (nebo nový počítač) nemá. Je nějaká možnost připojit takový joystick k USB portu?

Mohu mít dva joysticky?

Zajímalo by mě, jestli mohu přes USB porty připojit dva joysticky a oba ve hrách používat současně, například při hře dvou hráčů proti sobě.

Zařízení v USB rozbočovači nepracuje správně

Pokud některé zařízení připojím k USB rozbočovači, nepracuje správně nebo Windows ohlásí překročení limitu napájení. Kde je chyba?

Prodlužovací USB kabel nefunguje

Koupil jsem si prodlužovací USB kabel, ale po připojení přes tuto „prodlužku“ nefunguje zařízení vůbec, nebo funguje nespolehlivě. Čím to?

USB porty na čele staršího PC

Rád bych měl nějaký USB port také na čele svého počítače. Musím si kvůli tomu koupit celou novou skříň?

Musím přepínat mezi USB zařízeními?

Musím mezi zařízeními připojenými k USB portu nějak přepínat?

Jak přidat do počítače USB porty?

Trpím nedostatkem USB portů. Potřeboval bych další. Jak je mohu do svého počítače přidat? Je to vůbec možné?

Jak odstranit pípnutí při startu PC?

Lze nějak odstranit zvuk – pípnutí – při restartu počítače?

Hry nefungují na účtu s omezeným oprávněním

Již u několika her nastala tato situace: Hry nejdou spustit na uživatelském účtu s omezeným oprávněním a vyskakuje hlášení s odepřením přístupu. Zkoušel jsem i upravit přístupová práva na kartě „Zabezpečení“ u jednotlivých her, případně i u dalších souborů, které jednotlivé hry vytvářejí, ale výsledek byl stejný. Existuje ještě nějaká jiná možnost, jak tyto hry zpřístupnit i na účtu s omezeným oprávněním?

Jak odstranit chybu typu DLL?

Jak odstranit chybu typu DLL?

Některá CD/DVD se nespouštějí automaticky

Po instalaci Windows XP Home Edition se nespouští automaticky CD a DVD (automaticky se spustí jenom CD z PPK). U ostatních CD/DVD naskočí okno se složkami „AUDIO_TS“ a „VIDEO_TS“, ale disk se nespustí. Zkoušel jsem všechny rady, které jste na opravu automatického spouštění již dříve v PPK uváděli, ale nic mi nepomohlo.

Proč musím starší počítač vypínat „ručně“?

Když chci ve Windows Me vypnout počítač, musím použít vypínač – tlačítko. Novější počítače se přitom vypínají samy. Lze to nějak opravit?

Jak odliším média?

Přehrávače DVD zvládají pracovat s různými typy DVD a CD. Jak jsem si všiml, některé přehrávají třeba DVD+R, ale ne DVD-R. Jak potom poznám na DVD, co je to za typ? Například na DVD prodávaných v trafikách jsem nikde neviděl napsáno, o jaký typ jde. Jde mi o to, abych nekoupil něco, co přehrávač neumí přečíst.

Co s CD bez vlastního rozhraní?

Mám CD „Drivers a Utilities“ pro svůj PC. Jenže když CD vložím do mechaniky, nespustí se obsah. Přitom na jiných CD a DVD tento problém není (například instalační CD tiskárny či množství CD z PPK). V čem je problém?

Tvorba www stránek