Cesta: Poradna


USB porty na čele staršího PC

Rád bych měl nějaký USB port také na čele svého počítače. Musím si kvůli tomu koupit celou novou skříň?

Musím přepínat mezi USB zařízeními?

Musím mezi zařízeními připojenými k USB portu nějak přepínat?

Jak přidat do počítače USB porty?

Trpím nedostatkem USB portů. Potřeboval bych další. Jak je mohu do svého počítače přidat? Je to vůbec možné?

Jak odstranit pípnutí při startu PC?

Lze nějak odstranit zvuk – pípnutí – při restartu počítače?

Hry nefungují na účtu s omezeným oprávněním

Již u několika her nastala tato situace: Hry nejdou spustit na uživatelském účtu s omezeným oprávněním a vyskakuje hlášení s odepřením přístupu. Zkoušel jsem i upravit přístupová práva na kartě „Zabezpečení“ u jednotlivých her, případně i u dalších souborů, které jednotlivé hry vytvářejí, ale výsledek byl stejný. Existuje ještě nějaká jiná možnost, jak tyto hry zpřístupnit i na účtu s omezeným oprávněním?

Jak odstranit chybu typu DLL?

Jak odstranit chybu typu DLL?

Některá CD/DVD se nespouštějí automaticky

Po instalaci Windows XP Home Edition se nespouští automaticky CD a DVD (automaticky se spustí jenom CD z PPK). U ostatních CD/DVD naskočí okno se složkami „AUDIO_TS“ a „VIDEO_TS“, ale disk se nespustí. Zkoušel jsem všechny rady, které jste na opravu automatického spouštění již dříve v PPK uváděli, ale nic mi nepomohlo.

Proč musím starší počítač vypínat „ručně“?

Když chci ve Windows Me vypnout počítač, musím použít vypínač – tlačítko. Novější počítače se přitom vypínají samy. Lze to nějak opravit?

Jak odliším média?

Přehrávače DVD zvládají pracovat s různými typy DVD a CD. Jak jsem si všiml, některé přehrávají třeba DVD+R, ale ne DVD-R. Jak potom poznám na DVD, co je to za typ? Například na DVD prodávaných v trafikách jsem nikde neviděl napsáno, o jaký typ jde. Jde mi o to, abych nekoupil něco, co přehrávač neumí přečíst.

Co s CD bez vlastního rozhraní?

Mám CD „Drivers a Utilities“ pro svůj PC. Jenže když CD vložím do mechaniky, nespustí se obsah. Přitom na jiných CD a DVD tento problém není (například instalační CD tiskárny či množství CD z PPK). V čem je problém?

Domovská stránka v Internet Exploreru

Jak změním domovskou stránku v Internet Exploreru 7? Stále se zobrazuje uvítací obrazovka, ale já bych chtěl, aby se po spuštění prohlížeče zobrazilo zpravodajství z iDnes.cz.

Jak je to s kvalitou signálu digitální televize?

Mám nainstalován set-top box, ale v obraze se objevují různé kostičky, nebo se zcela rozpadá. Co s tím? Nemá být digitální příjem kvalitnější?

Kurz programování ve Visual C++

Na PPK DVD jste zařadili programovací prostředí Microsoft Visual C++ 2008 Express Edition. Na které stránce mohu najít kurz programování v tomto prostředí pro začátečníky?

Co to je / jak vytvořím kořenový adresář?

Jak vytvořím na CD kořenový adresář?

Položky USB FDC a USB KEY v BIOSu

Můžete mi vysvětlit, co znamenají v BIOSu v sekci Boot Priority tyto položky? USB FDC a USB KEY. Vím, že je to něco do USB, ale nevím co.
  • .
  • .

Tvorba www stránek