Cesta: Poradna


Nová verze nefunguje se starým klíčem

Mám legálně zakoupený program Nero 8 a nainstaloval jsem si nové Nero 9, ale program funguje jen 15 dnů od instalace, jako kdybych jej koupený neměl. Co mám dělat?

Windows XP nevypalují na DVD

Ve Windows XP se mi přes průzkumníka nedaří vypálit DVD. Funguje jen zápis na CD. Kde je problém?

Věž nepřehraje vypálené CD s hudbou

Když vypálím MP3 na CD, na počítači si hudbu z něj mohu poslechnout bez problémů, ale v klasických přehrávačích nikoliv. Proč?

Jak zkopírovat chráněné DVD?

Chci si zkopírovat DVD s filmem, ale vypalovací program to odmítá provést, protože DVD je chráněno proti kopírování. Co s tím?

Proč se občas nepodaří médium vypálit?

Čas od času se mi nepovede vypálit CD/DVD korektně. Buď vypalovací program oznámí, že nemohl zápis dokončit, nebo vypálení proběhne zdánlivě v pořádku, ale CD/DVD je špatně čitelné. Je vadná mechanika?

Mohou být v počítači dvě vypalovačky?

Mohu si do počítače dokoupit druhou vypalovačku, například pro kopírování z jednoho CD/DVD rovnou na médium v druhé mechanice?

Je lepší vypalovačku připojit přes SATA?

Novější vypalovačky se k počítači připojují i přes rozhraní SATA. Má to nějakou zásadní výhodu?

Co je to LightScribe?

Co umí vypalovačky, které podporují LightScribe?

Dvouvrstvá DVD

Co jsou dvouvrstvá DVD a jaké mají výhody?

Co to je DVD-RAM?

Co je DVD-RAM a které mechaniky jej podporují?

Co umí vypalovačka?

Jak zjistím, které formáty DVD má vypalovačka podporuje?

Normalizace hlasitosti hudby

Vytvářím si vlastní CD z různých disků, přitom ale narážím na problém: Když takto sestavím nové CD z několika jiných, dochází k tomu, že úroveň hlasitosti nahrávek je různá (což není dobré, protože CD pak musím poslouchat s dálkovým ovladačem v ruce). Tento problém se vyskytuje, i když ve vypalovacím programu Nero používám normalizaci skladeb (výstup je ovlivněn pouze částečně). Navíc při vypalování ve formátu MP3 tuto úpravu stejně nelze použít. Existuje nějaký program, který by mi pomohl problém vyřešit?

Změna velikosti oddílu

V počítači mám dva pevné disky, každý rozdělený na dvě části. Na prvním je 10GB oddíl C:\ na programy a 30GB oddíl D:\ na data; druhý (ten byl do počítače doplněn, až když si to nedostatek kapacity vyžádal) mám rozdělen obdobně na oddíly F:\ a G:\. U prvního disku bych chtěl rozložení kapacity změnit tak, aby kapacita oddílu C:\ činila nejméně 20 GB. (S druhým diskem bych nic nedělal.) Poraďte mi prosím, zdali to jde bez formátování udělat. Nechci přijít o to, co mám v jednotlivých oddílech nainstalováno.

Rozšíření domácí sítě o Wi-Fi

Mám malou domácí síť – router a k němu kabelem připojená stolní PC. Nyní chci k této síti připojit notebook pomocí Wi-Fi. Plánuji zakoupit si Wi-Fi router, který bych připojil k nyní používanému routeru. Bude toto řešení fungovat?

Jak často aktualizovat programy?

Jaké programy mám aktualizovat a jak často?

Tvorba www stránek