Cesta: Poradna / Problém s odesíláním velkých příloh


Mám internet ADSL 2 Mb/s a používám e-mailovou schránku Seznamu. Když odesílám e-mail o velikosti cca 2 MB, někdy se stane, že se zpráva neodešle a zobrazí se hlášení „Stránku nelze zobrazit“. Někdy musím mail odeslat třeba třikrát, než skutečně odejde. Čím to je?

Problém vězí v tom, že takto velké množství dat se nestihne odeslat včas. E-mailová schránka (lépe řečeno počítač provozovatele, který odesílání pošty realizuje) má totiž nastaven určitý časový limit, jak maximálně dlouho může přijímání dat trvat. Pokud se do té doby všechna data nepřenesou, považuje spojení za ztracené a prostě jej ukončí (činí se tak z důvodu ochrany před přetížením).  Tento problém tedy nevyřešíte, je dán příliš pomalým připojením k internetu: musíte si uvědomit, že ADSL 2 Mb/s má obvykle rychlost odesílání dat přibližně 128 kb/s, což není mnoho.

Posílat e-mailem soubory větší než 2 MB bych vůbec nedoporučoval – mnoho poštovních serverů (počítačů, které jsou „po cestě“) má totiž nastaven limit pro zprávu právě na 2 MB, takže šance, že takový e-mail dorazí až k adresátovi, nebývá právě velká. K přenosu většího množství dat je lepší využít služeb internetové úschovny (např. www.uschovna.cz) nebo využít jiné sítě, na tuto činností lépe přizpůsobené (data se kupříkladu dobře přenáší i přes populární komunikační síť ICQ).

Tvorba www stránek