Cesta: Poradna / Přestal fungovat zvuk


Mám problém se zvukem. Z ničeho nic mi přestal úplně fungovat a já absolutně nevím, co s tím.

Pokud zvuk přestal fungovat „z ničeho nic“, i když s ním předtím nebyly problémy, půjde pravděpodobně o jednu z těchto dvou situací:

  • Došlo k vypojení kabelu k reproduktorům. Zkontrolujte, zda jsou reproduktory zapojeny do elektrické sítě, zda jsou zapnuté a zda konektor od nich je dobře připojen do počítače (obvykle má tento konektor zelenou barvu). Případně zkontrolujte i celou délku kabelu, zda nedošlo například k jeho přeštípnutí hranou nábytku.

  • Byla aktivována funkce „Ztlumit“. Všechny zvuky počítače jsou vypnuty softwarově — u notebooků k tomu slouží speciální tlačítko, které naleznete i na některých klávesnicích stolních počítačů nebo na externích stolních reproduktorech. Pokud vidíte tlačítko se symbolem přeškrtnutého reproduktoru, zmáčkněte jej. Případně zmáčkněte tlačítko pro zvýšení hlasitosti (symbol reproduktoru a znaménka plus). Někdy je totiž tlačítko pro ztlumení „jednosměrné“, tedy lze jím tuto funkci pouze aktivovat, ale znovu zapnout zvuk je potřeba zvýšením jeho hlasitosti.    Pokud popisované tlačítko nenaleznete, podívejte se do oznamovací oblasti systému (vpravo dole vedle hodin). Nejprve kliknutím na ikonu šipky v kruhu tuto nabídku rozbalte (nemáte-li ji standardně zobrazenu celou), nalezněte symbol reproduktoru (popisek Hlasitost) a dvojitě na něj klikněte. V zobrazeném okně pak zrušte všechna zatržení Ztlumit.

Tvorba www stránek