Cesta: Poradna / PPK / Fungují hry pro Windows XP i ve Vistách?


Na CD/DVD, které dodáváte k časopisu, jsou u her většinou uvedeny operační systémy Windows 98/Me/2000/XP. Já mám ale Windows Vista. Mohu tyto hry instalovat, nebo ne? Kamarád říká, že Vista staré hry nepřijme.

Toto nelze paušalizovat. Bohužel je často pravda, že starší programy/hry si s Windows Vista nerozumí, ale na druhou stranu není pravda, že by tomu tak bylo bezpodmínečně ve všech případech. Operační systémy, které uvádíme na CD/DVD, vychází z toho, co uvádí autor programu/hry. Tato informace však často byla zveřejněna dříve, než vůbec nějaký systém Windows Vista existoval, a na kompatibilitu s ním tedy program/hra testován nebyl(a). Tudíž v podstatě nikdo neví, zda pod Windows Vista bude program/hra fungovat. Bohužel není ani v naší moci toto vyzkoušet, neboť to, že na jednom (dvou, třech...) počítačích s Windows Vista by program/hra fungoval(a), nezaručuje, že tomu tak bude vždy.

Nezbývá tedy nic jiného než doporučit metodu pokus-omyl. Pokud program/hru nainstalujete a bude bez problémů fungovat, zřejmě mu/jí Windows Vista nevadí, pokud se bude chovat nestandardně, bohužel je zřejmě problém v nekompatibilitě s operačním systémem.

Tvorba www stránek