Cesta: Poradna / PPK / Časopis / Nerozumím programům v angličtině


Rád čtu váš časopis, ale hrozně mě rozčiluje tato věc: Chci si nainstalovat nějaký program z vašeho CD, ale skoro všechny programy jsou v angličtině. Možná že pro mladší generaci to není takový problém, ale já,  který jsem vyrůstal a žil v zrůdném systému reálného socialismu, to už nezvládnu. Jsem ročník 1943, pracoval jsem jako elektromechanik měření a regulace, takže nejsem snad úplně mimo věc, ale s angličtinou si již neporadím. Snad přijdete na to, jak v této záležitosti naší starší generaci pomoci.

Vaši situaci a z ní plynoucí nevoli samozřejmě chápu; bohužel tohle je problém, který jsme schopni řešit jen v omezené míře. Při výběru programů samozřejmě upřednostňujeme ty, které jsou k dispozici zdarma a v češtině, ale občas není jiná možnost než se uchýlit k programu anglickému. Přesně podle hesla „Kde nic není, ani smrt nebere“.

Nicméně myslím si, že na našich CD a DVD naleznete poměrně slušné množství česky komunikujících programů (viz pravidelná sekce „Nejlepší programy v češtině“ – naposledy na PPK DVD 12/2008) – snažíme se připravovat podrobné návody na ovládání programů komunikujících v angličtině a tyto návody by měly tento problém do jisté míry řešit. Pokud vám nějaký návod chybí nebo byste rubriku „Programy v češtině“ uvítal častěji anebo máte nějaký jiný konkrétní požadavek, budeme rádi, když nám napíšete. Časopis se snažíme sestavovat podle požadavků čtenářů a jsem přesvědčen o tom, že nejste s podobným problémem osamocen. Sice se snažíme podobné nároky předvídat, nicméně konkrétní požadavky čtenářů jsou vždy lepší než jakékoli odhady u nás v redakci.

Tvorba www stránek