Cesta: Poradna / Operační systémy


Nastavení FILES ve Windows XP/Vista

Mám několik starších programů, které při instalaci v operačním systému Windows 98 vyžadovaly upravit v souboru confis.sys položku FILES na hodnotu 120. Totéž vyžadují ve Windows XP a Vista, ovšem tam je soubor config.sys prázdný. Co s tím?

COM Surrogate přestal pracovat

Ve Windows Vista se mi objevuje chybová hláška „COM Surrogate přestal pracovat“. Nevíte, co s tím?

Fungují hry pro Windows XP i ve Vistách?

Na CD/DVD, které dodáváte k časopisu, jsou u her většinou uvedeny operační systémy Windows 98/Me/2000/XP. Já mám ale Windows Vista. Mohu tyto hry instalovat, nebo ne? Kamarád říká, že Vista staré hry nepřijme.

Zobrazení a změna registračního čísla

Kde najdu registrační číslo svých Windows a jak jej mohu změnit?

Z lišty u hodin se mi ztrácejí ikony

Z lišty (u hodin) se mi ztrácejí ikony – např. „bezpečně odebrat hardware“. Jak tyto ikony vrátit zpět?

Změna vzhledu Windows XP

Na některých obrázcích v PPK jsem si všiml, že máte černá, resp. šedá okna. Jak jste tohoto jevu docílili? Umím si změnit vzhled oken z modré na zelenou, resp. stříbrnou, ale bílé pozadí mi zůstává pořád stejné.

Mohu odebrat aktualizace systému?

Nainstaloval jsem si program Absolute Uninstaller. Po jeho otevření se objeví i všechny dosud provedené aktualizace systému, které se v klasickém dialogu „Přidat nebo odebrat programy“ neobjevují. Mohu je pomocí programu Absolute Uninstaller odebrat?

Který program způsobuje automatické vymazání koše?

Který program nebo které nastavení způsobí, že po vypnutí či restartování PC jsou vymazány všechny soubory z koše a dále jsou smazány všechny výpisy naposledy otevřených souborů v programech, jako je Word, Excel a další?

Smazaná data po obnově systému

Měl jsem problémy s nastavením Windows, a tak jsem použil funkci obnovení systému. Smazaly se však některé soubory, programy a videohry. Zůstaly po nich jen nepotřebné soubory. Čím to může být způsobeno a jak to napravit?

Spojení rozděleného pevného disku

Když jsem instaloval Windows, rozdělil jsem si disk na oddíly C:\ a D:\. Jenže na oddílu C:\ je momentálně málo volného místa, a tak potřebuji znovu pouze jeden oddíl s celou kapacitou. Lze tak učinit jiným způsobem než při začátku nové instalace systému Windows? Jestli na to existuje nějaký program, napište mi prosím, kde jej stáhnu.

Nemohu bezpečně odpojit USB disk

Mám problém při ukončení použití USB klíče. Po kliknutí na ikonu v hlavní liště se mi nezobrazí, že USB klíč mohu bezpečně odpojit, ale zobrazí se hlášení: „Činnost zařízení není možné v tomto okamžiku ukončit. Pokuste se ukončit činnost zařízení později.“ Problém je ale v tom, že se mi stejné hlášení zobrazuje i později. Abych nic nepokazil, vypínám PC a až teprve poté odpojuji USB klíč, ale to samozřejmě není praktické.

Stav připojení místo správce úloh

Již několik dní se mi nedaří spustit správce úloh ve Windows. Nejvíce jsem ho používal pro kontrolu právě spuštěných aplikací, ale teď po jeho spuštění („Ctrl + Alt + Del“) se mi objeví jen stav připojení k internetu. Nejsem si vůbec jist, co se mohlo stát.

Mohu smazat Temporary Internet Files?

Obsah mé složky Temporary Internet Files už zabírá téměř 1 GB a stále narůstá. Co obsahuje? Mohu ho smazat?

XP a Vista na jednom počítači

Upgradoval jsem si Windows XP na Windows Vista. Pro XP používám disk C:\ a pro Vistu D:\. Po instalaci bylo možné vybírat mezi oběma systémy, ale po zaregistrování Windows Vista startuje jen tento systém a také v nastavení „Spouštění a zotavení systému“ je na výběr jen tento systém. Můžete mi poradit?

{ předchozí strana 1... 2... 3... 4... 5... 6... 7... další strana }
Tvorba www stránek