Cesta: Poradna / Operační systémy


Opakovaně se nastavuje nízké rozlišení

Občas mě zlobí zobrazované rozlišení grafické karty: Když zapnu počítač, hodnota se automaticky změní na nejnižší možné rozlišení a nejde nastavit zpět. Jakým způsobem mám rozlišení nastavit, aby to bylo v pořádku?

Windows XP nevypalují na DVD

Ve Windows XP se mi přes průzkumníka nedaří vypálit DVD. Funguje jen zápis na CD. Kde je problém?

Změna velikosti oddílu

V počítači mám dva pevné disky, každý rozdělený na dvě části. Na prvním je 10GB oddíl C:\ na programy a 30GB oddíl D:\ na data; druhý (ten byl do počítače doplněn, až když si to nedostatek kapacity vyžádal) mám rozdělen obdobně na oddíly F:\ a G:\. U prvního disku bych chtěl rozložení kapacity změnit tak, aby kapacita oddílu C:\ činila nejméně 20 GB. (S druhým diskem bych nic nedělal.) Poraďte mi prosím, zdali to jde bez formátování udělat. Nechci přijít o to, co mám v jednotlivých oddílech nainstalováno.

Jak poznám, že počítač má vir?

Domnívám se, že je můj počítač infikován virem. Chová se podivně, je nestabilní a pomalejší než dříve, ale antivirový program nic nenašel. Co mám dělat?

Po spuštění se zobrazuje složka Dokumenty

Když zapnu počítač a spustí se operační systém, samovolně se otevře složka „Dokumenty“. Zavřu ji, pracuji na počítači, ale pří příštím zapnutí počítače se toto okno objeví znovu. A tak je to vždy, když zapnu počítač. Jak tento problém vyřešit? Na škodu to samozřejmě není, ale je to protivné.

Problémy s knihovnou msvcrt.dll

Po spuštění některých programů se objevuje hlášení „Vstupní bod procedury _except_handler4_common se nepodařilo v dynamicky propojované knihovně msvcrt.dll nalézt“. S tímto problémem si nevím rady. Přeinstalace programů nic nevyřešila.

Je ve Windows Vista/7 defragmentace zbytečná?

Skutečně s Windows Vista/7 již není nutné defragmentovat pevný disk?

Vzhled Windows XP ve Windows Vista/7

Lze Windows Vista nějak přepnout do grafické podoby Windows XP?

Co je to Aero?

Ve Windows Vista/7 je rozhraní Aero. Co je to? Prý jsou to jen omalovánky zbytečně zvyšující hardwarovou náročnost.

Spotřeba operační paměti ve Windows Vista/7

Prý jsou Windows Vista/7 extrémně náročná na kapacitu operační paměti. Je to pravda a jakou kapacitu byste doporučili?

Jsou nová Windows náročná na grafickou kartu?

Slyšel jsem, že Windows Vista/7 kladou velké nároky na výkon grafické karty. Pro kancelářské využití se mi však pořízení výkonné grafické karty jeví jako zbytečné. Opravdu je potřeba?

Přechod na nová Windows až po SP1?

Většina lidí prý přechází na nová Windows až po vydání prvního servisního balíčku (SP1). Mám s přechodem tedy také počkat?

Hry nefungují na účtu s omezeným oprávněním

Již u několika her nastala tato situace: Hry nejdou spustit na uživatelském účtu s omezeným oprávněním a vyskakuje hlášení s odepřením přístupu. Zkoušel jsem i upravit přístupová práva na kartě „Zabezpečení“ u jednotlivých her, případně i u dalších souborů, které jednotlivé hry vytvářejí, ale výsledek byl stejný. Existuje ještě nějaká jiná možnost, jak tyto hry zpřístupnit i na účtu s omezeným oprávněním?

Jak odstranit chybu typu DLL?

Jak odstranit chybu typu DLL?

Co to je / jak vytvořím kořenový adresář?

Jak vytvořím na CD kořenový adresář?

{ předchozí strana 1... 2... 3... 4... 5... 6... 7... další strana }
Tvorba www stránek