Cesta: Poradna / Operační systémy / Různé verze


XP a Vista na jednom počítači

Upgradoval jsem si Windows XP na Windows Vista. Pro XP používám disk C:\ a pro Vistu D:\. Po instalaci bylo možné vybírat mezi oběma systémy, ale po zaregistrování Windows Vista startuje jen tento systém a také v nastavení „Spouštění a zotavení systému“ je na výběr jen tento systém. Můžete mi poradit?

Vzhled Windows XP ve Windows Vista/7

Lze Windows Vista nějak přepnout do grafické podoby Windows XP?

Spotřeba operační paměti ve Windows Vista/7

Prý jsou Windows Vista/7 extrémně náročná na kapacitu operační paměti. Je to pravda a jakou kapacitu byste doporučili?

Service Pack pro mojí verzi systému

Mám Windows Professional. Když se snažím najít Service Pack 2 (SP2) pro Windows XP Professional, tak naleznu pouze SP2 pro Windows XP. Nevíte, jak najít SP2 pro Windows XP Professional?

Rozdíl mezi 32 bity a 64 bity

Jaký je rozdíl mezi 32bitovým a 64bitovým operačním systémem?

Propojení počítačů s různými operačními systémy

Četl jsem pozorně články o stavbě domácí počítačové sítě. Nicméně nenašel jsem tam nic o případech, jako je ten můj. Zakoupil jsem si notebook, který má operační systém Windows Vista Home Premium. Můj stolní počítač má však operační systém Windows XP Professional (SP3). Mohu propojit notebook s počítačem do domácí sítě tak, aby společně sdílely připojení k internetu, tiskárnu a soubory a aby se případně daly hrát nějaké hry? Jde to vůbec, pokud jsou oba operační systémy takto rozdílné?

Přenos obrazu systému na nový počítač

Obsah svého původního počítače s Windows XP mám zálohován na externím disku ve formě obrazu disku. Teď mám nový počítač s Windows Vista, avšak tento operační systém mně nevyhovuje. Chtěl bych proto kopii starého počítače přenést do nového. Bude to bez problému možné?

Přechod na nová Windows až po SP1?

Většina lidí prý přechází na nová Windows až po vydání prvního servisního balíčku (SP1). Mám s přechodem tedy také počkat?

Ovladače nefungují v novém operačním systému

Po zakoupení nového počítače s OS Windows Vista Premium jsem se marně pokoušel připojit a oživit periferie používané dosud u předcházejícího počítače s Windows 98. Jde o plně funkční tiskárnu Lexmark 5000 a o Scanner Umax AstraSlim 1200SE. S původními ovladači odmítá Windows Vista spolupracovat, nové ovladače pro tyto typy periferií jsem u výrobců nenašel. Opravdu nezbývá nic jiného než obě zařízení vyhodit a investovat do nových, i když stávající plnila svou funkci výborně ?

Nastavení FILES ve Windows XP/Vista

Mám několik starších programů, které při instalaci v operačním systému Windows 98 vyžadovaly upravit v souboru confis.sys položku FILES na hodnotu 120. Totéž vyžadují ve Windows XP a Vista, ovšem tam je soubor config.sys prázdný. Co s tím?

Mám přejít na Visty?

Program TuneUp Utilities 2008 mi doporučuje upgrade stávajícího operačního systému Windows XP Home Edition SP3 na Windows Vista Home Basic. Je vhodné provést upgrade dle doporučení? (Dle testovací utility firmy Microsoft je můj počítač schopen pod Windows Vista bez problémů fungovat – mám notebook Fujitsu-Siemens s 1,7GHz procesorem a 1,25 GB RAM.) Je nějaký zásadnější rozdíl mezi oběma typy operačního systému? S Windows XP jsem totiž spokojen.

Lze přejít z 32bitového systému na 64bitový?

Lze 32bitová Windows XP Home nějakým způsobem aktualizovat (upravit) na Windows XP 64bitová?

Jsou Windows Vista vadné?

Se zájmem si pročítám vše, co se týká Windows Vista. Většinou články vyznívají pozitivně. Co si ale máme jako laická veřejnost (běžní uživatelé) myslet po přečtení následujícího pojednání, které se tváří jako velice fundované: http://blog.webtrh.cz/windows-vista-zamerne-vadne? Trochu to připomíná známé přetahování o radar v Brdech. Nikdo neví, co za tím stojí, a všichni říkají, že mají pravdu. Kde se běžný spotřebitel a potenciální uživatel dozví, co je správně? Kde končí reklama a začíná pravda?

Fungují hry pro Windows XP i ve Vistách?

Na CD/DVD, které dodáváte k časopisu, jsou u her většinou uvedeny operační systémy Windows 98/Me/2000/XP. Já mám ale Windows Vista. Mohu tyto hry instalovat, nebo ne? Kamarád říká, že Vista staré hry nepřijme.

Tvorba www stránek