Cesta: Poradna / Operační systémy / Pomalý chod / Často testuji programy


Často zkouším různé nové programy. Někdy je to perfektní a mám radost z něčeho nového, jindy to má fatální, nebo alespoň nepříjemné dopady v podobě různých chyb zanesených do systému. Je možné se tomuto jevu nějak bránit?

S testováním programů je trochu potíž. Při množství softwaru, který v redakci instalujeme, tento problém důvěrně známe a nikomu nezávidíme. Bohužel ale bránit se je dosti obtížné. Jedná se o „riziko podnikání“, nicméně výskyt chybových situací lze přinejmenším zcela jistě omezit. Způsobů je hned několik.

  1. Používejte tzv. body obnovení systému Windows. Před každou instalací nového programu si bod obnovy vytvořte, abyste se k němu mohli případně vrátit. (Z nabídky Start vyberte možnost Nápověda a odborná pomoc a v zobrazeném okně klikněte vpravo uprostřed na volbu Vrátit změny v počítači pomocí… Poté se spustí průvodce, ve kterém můžete nový bod obnovení vytvořit nebo vrátit stav počítače do bodu dříve vytvořeného.)
  2. Pomoci také mohou i různé čisticí aplikace, které dokážou nesrovnalosti v systému opravovat. Zkuste například CCleaner.
  3. Vůbec nejlepším řešením je používat jiný počítač, na němž není problém provést přeinstalaci. Na to v principu nemusíte mít k dispozici ani druhý fyzický stroj. Pokud disponujete PC alespoň s 512 MB RAM, lze nainstalovat počítač virtuální a na testování používat ten. Pro vytvoření lze použít třeba MS Virtual PC 2007. Tato aplikace je k  dispozici zcela zdarma.
Tvorba www stránek