Cesta: Poradna / Operační systémy / Jiné problémy


Počítač bez operačního systému

Chci si koupit počítač, na stránkách jehož prodejce není uveden operační systém. Znamená to, že počítač operační systém neobsahuje a budu jej muset koupit zvlášť?

Neplatná aplikace typu Win32

Prosím o radu ohledně aplikace „Win32“. Zakoupil jsem hru The Sims 2. Hra mi ale nešla spustit a stále se zobrazovalo okno „Neplatná aplikace typu Win32". Naformátoval jsem disk a znovu nainstaloval Windows, ale situace se opakuje.

Správce tohoto systému zakázal Správce úloh

Když stisknu klávesovou zkratku Ctrl+Alt+Del, zobrazí se místo okna Správce úloh chybové hlášení „Správce tohoto systému zakázal Správce úloh“. Jak mohu problém vyřešit?

Ověření pravosti označuje systém jako nelegální

Na počítači mám nálepku potvrzující, že vlastním legální Windows XP Professional. Když jsem si ovšem před nedávnem stáhla aktualizaci na ověření pravosti, označila můj systém jako nelegální. Kde je chyba?

Obraz disku vs. souborový systém

Mohu na externí pevný disk se souborovým systémem FAT32 uložit obraz disku, který má souborový systém NTFS?

Could not find the file flash.ocx!

Když nechám počítač s Windows Vista nečinný cca 5 minut, objeví se chybové hlášení „Could not find the file flash.ocx!“. Co s tím?

Heslo uživatele „Administrator“

Jak zjistit heslo uživatele „Administrator“?

Nečitelná plocha, rozmazaná okna

Plocha Windows na mém počítači je zcela nečitelná, a nelze tedy počítač ovládat. Vše je jakoby rozmoženo a rozmazáno a zároveň se „rozpadá“ i jakékoli okno, které otevřu pomocí klávesové zkratky. V čem je chyba?

Služba Správa logických disků je zakázána

Jsem správce počítače se všemi nastavenými právy. Přesto se nemohu dostat na „Správu disků“. Když se snažím tuto položku otevřít, zobrazí se hlášení „Služba Správa logických disků je zakázána. Připojení nelze navázat.“ Můžete mi prosím poradit, jak správu logických disků zapnout?

Zobrazení a změna přípony

Jak změnit koncovku souborů ve Windows Vista / Windows 7?

Opakovaně se nastavuje nízké rozlišení

Občas mě zlobí zobrazované rozlišení grafické karty: Když zapnu počítač, hodnota se automaticky změní na nejnižší možné rozlišení a nejde nastavit zpět. Jakým způsobem mám rozlišení nastavit, aby to bylo v pořádku?

Windows XP nevypalují na DVD

Ve Windows XP se mi přes průzkumníka nedaří vypálit DVD. Funguje jen zápis na CD. Kde je problém?

Problémy s knihovnou msvcrt.dll

Po spuštění některých programů se objevuje hlášení „Vstupní bod procedury _except_handler4_common se nepodařilo v dynamicky propojované knihovně msvcrt.dll nalézt“. S tímto problémem si nevím rady. Přeinstalace programů nic nevyřešila.

Hry nefungují na účtu s omezeným oprávněním

Již u několika her nastala tato situace: Hry nejdou spustit na uživatelském účtu s omezeným oprávněním a vyskakuje hlášení s odepřením přístupu. Zkoušel jsem i upravit přístupová práva na kartě „Zabezpečení“ u jednotlivých her, případně i u dalších souborů, které jednotlivé hry vytvářejí, ale výsledek byl stejný. Existuje ještě nějaká jiná možnost, jak tyto hry zpřístupnit i na účtu s omezeným oprávněním?

Co to je / jak vytvořím kořenový adresář?

Jak vytvořím na CD kořenový adresář?

{ předchozí strana 1... 2... další strana }
Tvorba www stránek