Cesta: Poradna / Operační systémy / Čištění a tuning / Zpomalují soubory na ploše počítač?


Mohu mít soubory s hudbou a fotografiemi uložené přímo na ploše, aniž by to ovlivnilo výkon PC? Nebo je mám raději „uklidit“ na jiné místo?

Ač plocha vypadá jako velmi specifické místo, je to v podstatě adresář jako každý jiný. (Plochu naleznete na disku za použití adresářové cesty C:\Documents and Settings\(jméno uživatele)\Plocha – viz obrázek.) Pokud tedy máte na ploše uloženy fotografie nebo hudbu, výkon počítače to rozhodně nesnižuje.

Přesto bych vám doporučil plochu „uklidit“, protože takto snižujete výkon svůj. Plocha je snadno přístupná a měla by sloužit k urychlení práce s počítačem. Pokud však na ni ukládáte soubory, pravděpodobně je na ní takový zmatek, že hledání čehokoli na ploše spíše zdržuje než urychluje. Optimální je mít na ploše pouze zástupce často používaných programů a složek, a to přehledně srovnané. Zvlášť ještě jednou upozorňuji na možnost vytvořit zástupce složek: Hudbu a fotografie můžete uložit kamkoli na disk a na ploše vytvořit pro tyto adresáře zástupce. Vše tak bude snadno přístupné, ovšem na ploše bude zároveň pořádek a bude se vám s počítačem lépe pracovat.

Tvorba www stránek