Cesta: Poradna / Operační systémy


Knihovny ve Windows 7

V průzkumníku Windows 7 jsou v levém sloupci zobrazeny položky, které mi vůbec nevyhovují, protože příslušná data mám daleko lépe, konkrétněji a přehledněji umístěna v diskových svazcích. Jedná se mi zejména o „knihovny“. Existuje nějaký způsob, jak tyto položky odstranit?

Programy spouštěné při startu PC

Jak zjistím, které programy se mi spouští při startu počítače?

Internet Explorer přestal pracovat

Při práci na internetu se mi uprostřed obrazovky začalo objevovat oznámení, že Internet Explorer přestal pracovat (okno nabízí možnost vyhledání chyby a vypnutí programu). Asi tři týdny jsem toto dialogové okno vždy uzavírala křížkem a pokračovala dále. Nyní se mi však už stává, že se daná stránka opravdu vypne. Další problém je, že se mi při běžném užívání internetu otevírají jedna a ta samá okna s reklamou na různé hry apod. Dostala jsem radu nainstalovat do počítače CCleaner a provést defragmentaci. Obojí jsem udělala, ale nic se tím nespravilo.

Pozadí z prezentace na plochu

Je možné nastavit obrázek z prezentace PowerPoint (přípona .pps) jako pozadí na plochu?

Zachování ovladačů při přeinstalaci

Potřeboval bych přeinstalovat operační systém, avšak nemám žádná CD s ovladači svého hardwaru. Mohl bych ovladače nějak zálohovat ze stávajícího systému?

Počítač bez operačního systému

Chci si koupit počítač, na stránkách jehož prodejce není uveden operační systém. Znamená to, že počítač operační systém neobsahuje a budu jej muset koupit zvlášť?

Neplatná aplikace typu Win32

Prosím o radu ohledně aplikace „Win32“. Zakoupil jsem hru The Sims 2. Hra mi ale nešla spustit a stále se zobrazovalo okno „Neplatná aplikace typu Win32". Naformátoval jsem disk a znovu nainstaloval Windows, ale situace se opakuje.

Správce tohoto systému zakázal Správce úloh

Když stisknu klávesovou zkratku Ctrl+Alt+Del, zobrazí se místo okna Správce úloh chybové hlášení „Správce tohoto systému zakázal Správce úloh“. Jak mohu problém vyřešit?

Jak získat ikonu z knihovny

Jak je možné získat ikony ze souboru shell32.dll (nebo jiné DLL knihovny)?

Různé motivy pro různé uživatele

Chtěl bych se zeptat, zda existuje nějaká možnost, jak po spuštění Windows aktivovat určitý motiv. Například když na počítači pracuje víc uživatelů, každý by si mohl nastavit nějaký motiv dle svého a ten by se mu pak automaticky načítal.

Ověření pravosti označuje systém jako nelegální

Na počítači mám nálepku potvrzující, že vlastním legální Windows XP Professional. Když jsem si ovšem před nedávnem stáhla aktualizaci na ověření pravosti, označila můj systém jako nelegální. Kde je chyba?

Přenos obrazu systému na nový počítač

Obsah svého původního počítače s Windows XP mám zálohován na externím disku ve formě obrazu disku. Teď mám nový počítač s Windows Vista, avšak tento operační systém mně nevyhovuje. Chtěl bych proto kopii starého počítače přenést do nového. Bude to bez problému možné?

Kolik místa zabírají aktualizace?

Zabírají automatické aktualizace na disku hodně místa?

Který program je lepší?

Nedávno jsem si nainstaloval dle vašich doporučení program CCleaner pro snadnou údržbu systému a jsem s ním spokojen. V nynějším čísle PPK nabízíte jiný program pro tyto účely – Advanced System Care. Můžete mi prosím poradit, který program je účinnější?

Obraz disku vs. souborový systém

Mohu na externí pevný disk se souborovým systémem FAT32 uložit obraz disku, který má souborový systém NTFS?

{ předchozí strana 1... 2... 3... 4... 5... 6... 7... další strana }
Tvorba www stránek