Cesta: Poradna / Moje e-mailová adresa je prý „divná“


Společnost Telefónica O2, od níž mám zakoupeno internetové připojení, mně přidělila e-mailovou adresu MailK5B7JK@iol.cz (skutečná adresa čtenáře byla pozměněna – pozn. red.), ale někteří lidé mně sdělují, že je to adresa „divná“, a zdráhají se se mnou komunikovat. Co je na mé adrese „divného“?

V tomto případě musím dát ostatním lidem za pravdu, tato adresa je skutečně tak trochu „divná“. Jak jste si jistě sám všiml, její podoba není příliš logická, je to zjevně nějaký náhodný řetězec vygenerovaný strojem. Takové adresy nejsou příliš obvyklé, neboť jsou obtížně zapamatovatelné. Daleko častěji se setkáte s adresami sestavovanými ze jmen lidí (například naše redakce používá formát jmeno.prijmeni@ppk.cz) nebo maximálně z jejich přezdívek. Druhý, a možná daleko důležitější fakt je, že podobné náhodně vygenerované adresy používají často různé viry, odesílatelé spamu a podobní škůdci. Pak těžko lze mít lidem za zlé, že se na tuto adresu dívají s podezřením. Je také možné, že nějaký program na potírání nevyžádané pošty e-maily z takové adresy rovnou zahodí.

Je trochu s podivem, že tak velká a relativně moderní společnost jako O2 rozdává svým zákazníkům takovéto pochybné adresy. Proč tak činí, to nevím, nicméně nějakou radu bych přece jen měl. Pokud jsem byl dobře informován, lze si v konfiguraci e-mailové schránky od O2 nastavit tzv. alias neboli alternativní adresu. Té můžete dát nějakou logičtější podobu – například ji sestavit tak, aby obsahovala vaše jméno či přezdívku. Osobně bych nedoporučoval e-mailovou schránku od O2 používat. Založte si raději e-mailovou adresu na některém z našich portálů (Seznam.cz, Centrum.cz). Získáte tak schránku s rozhodně lepší adresou, výrazně větším prostorem pro e-maily (dnes už v řádech gigabajtů), antivirovým a antispamovým filtrem a mnoha dalšími schopnostmi, které e-mailová adresa od poskytovatele zcela jistě nemá.
  • .
  • .

Tvorba www stránek