Cesta: Poradna / Mohu mít dva rezidentní antivirové programy?


Mám na svém počítači nainstalován antivirový program AVG Anti­‑Virus Professional Edition a nyní jsem přidal antivirový program NOD32 Standard Edition. Mohu u nově přidaného antiviru zapnout rezidentní modul, když už je zapnutý rezidentní štít u AVG? Nehrozí zablokování počítače? (Upozorňuje na to návod k programu.)

Obecně lze říci, že není dobrý nápad aktivovat rezidentní ochranu dvou (a více) antivirových programů najednou. V tomto případě bych doporučoval věřit návodu. Je sice možné, že by vše fungovalo bez problémů, ale jedná se o zbytečné riskování — dalo by se to přirovnat k zapálení svíčky ve stodole plné slámy.

Chci mít opravdu jistotu, takže hodlám použít rovnou dva antivirové programy. Je to možné?

Současné použití více antivirových programů s aktivní rezidentní ochranou se rozhodně nedoporučuje. Jednoduše řečeno, vzájemně si překážejí, což může vést k výrazným problémům se správnou funkčností počítače. Setkali jsme se i s případy, kdy po přihlášení k Windows a naběhnutí obou antivirových programů přestal počítač reagovat – bez komplikovanějšího zásahu jej pak není možné dále používat. Pokud se tedy rozhodnete vyměnit jeden antivirový program za druhý, ten první nejdříve kompletně odinstalujte.

Tvorba www stránek