Cesta: Poradna / Lze video z PC sledovat v TV?


Mohu video přehrávané na počítači sledovat na televizoru?

Ano. Počítač lze s televizorem propojit tak, že buď funguje jako druhý monitor, nebo kopíruje (klonuje) obraz, který je na vašem monitoru. Eventuálně lze přes celou obrazovku televizoru zobrazit jen video přehrávané na počítači (a nikoliv další okna z obrazovky počítače). To však záleží na tom, jak propojení s televizorem nastavíte pomocí ovladačů ke grafické kartě.

Nejjednodušší je využít rozhraní S-Video (SVHS). Propojte počítač s televizorem pomocí výstupu na televizní kartě (pomocí tzv. TV outu) a pomocí vstupu S-Video na  televizoru. Existuje i řada jiných řešení. Například u nových grafických karet a nových televizorů je možné propojení přes výstup DVI v počítači a přes vstup HDMI na televizoru.

Vedle obrazu je však třeba do televize přivést i zvuk z počítače, tedy pokud vám nestačí přehrávat zvuk na počítači, když televize a počítač jsou třeba v jedné místnosti. Je možné ke zvukové kartě připojit rozdvojku: Z ní povede jeden kabel k reproduktorům počítače a druhý – s červeným a bílým cinch konektorem – se připojí k televizi, resp. do patřičných vstupů S-Video.

Zapojení pro laika vypadá dost složitě. Nejjednodušší je zajít do nejbližšího elektroobchodu, popsat obsluze, jaké vstupy a výstupy máte na počítači a televizoru a co od propojení očekáváte (např. v případě kvality obrazu), a zkušení prodejci vám už poradí optimální řešení a doporučí vám i konkrétní kabely, případně redukce.

Tvorba www stránek