Cesta: Poradna / Kancelářské programy


Řazení podle velikosti

V Excelu mám sloupec číselných hodnot. V dalším sloupci bych chtěl mít ty samé hodnoty, ovšem seřazené podle velikosti. Jak na to?

Jak vytvořit slovník?

Chtěl bych napsat text, který má vypadat jako slovník. Jaký program mám použít, aby se mi slova neposouvala sem tam?

Jak smazat tabulku a ponechat její obsah?

Chtěl bych tabulku vloženou do Wordu odstranit tak, aby zmizela jen tabulka, ale text uvnitř tabulky aby v dokumentu zůstal. Jak na to?

Dokumenty změnily koncovku a nelze je otevřít

U souborů s koncovkou .doc uložených ve Wordu došlo ke změně na koncovku .sxw, a tak tyto soubory nelze otevřít. Domníváme se, že zde bude mít určitý vliv přechod z balíku OpenOffice.org. Vysvětlení bychom uvítali.

Chybí kontrola pravopisu v OpenOffice.org

Nainstaloval jsem si kancelářský balík OpenOffice.org. Problém spočívá v tom, že program neumí provádět kontrolu pravopisu. Pravděpodobně chybí potřebný slovník. Jde to nějak vyřešit?

Vytvoření knihy fotografií v PDF

Chtěl bych připravit knížku fotografií s jejich názvy k případnému publikování. Existuje nějaký program, který by byl dostupný pro obyčejného, nepříliš majetného pracujícího člověka a který by umožňoval takovou publikaci sestavit, třeba ve formátu PDF?

Velká písmena při tisku z Outlook Express

Spravuji elektronickou poštu pomocí programu Outlook Express. Když si chci vytisknout došlý e-mail, tiskne se mi příliš velkým písmem. Když ale obsah zkopíruji a vytisknu třeba ve Wordu, je to v pořádku. Můžete mi poradit, jak dosáhnout menších písmen i při přímém tisku došlé zprávy ?

Zkopírování textu z PDF

Mám dokument ve formátu PDF a chtěl bych jeden odstavec vyjmout a vložit do e-mailu. Jak mám postupovat?

Tisk dvou stránek na jeden list

Mám dokument ve formátu A4 a potřeboval bych jej vytisknout tak, aby na jednom listu formátu A4 byly dvě jeho stránky. Který program mi s tím pomůže?

Tisk z DOS přes LPT (paralelní port)

Používám počítač minimálně 20 let. Spoustu souborů mám v textovém editoru T602. Stará tiskárna už dosluhuje. Existuje tiskárna schopná tisknout přes paralelní port z DOS (je jedno, zda je jehličková, inkoustová, laserová nebo jiná)? Mám Windows XP.

V hlavičkách sloupců jsou místo čísel písmena

V Excelu se mi v hlavičkách sloupců zobrazují místo písmen čísla. Je nějaká možnost, jak opět zobrazit písmena?

Zápis pomlčky a uvozovek

Můžete mi poradit, jak vložím do textového dokumentu pomlčku, uvozovky dole a uvozovky nahoře?

Účet u Gmailu v Outlooku

Nevíte, jak přidat do Outlooku e-mailový účet u Gmailu?

Zbylé soubory po instalaci OpenOffice.org

Nainstalovala jsem si kancelářský balík OpenOffice.org. Na ploše mi však zůstala složka „OpenOffice – Installation Files“. Mohu ji smazat? Navíc instalace mi nevytvořila zástupce programů na ploše. Mohu je na plochu nějak doplnit?

Změna standardního formátu v MS Word

Nainstaloval Office 2007. Mám však problém, když ve Wordu uložím soubor a posléze ho chci otevřít ve Wordu 2003. Vím, že soubory musím ukládat ne jako „Dokument Word“, ale jako „Dokument Word 97-03“. Dá se nějak nastavit, abych to nemusel neustále vybírat z nabídky, ale aby mi bylo primárně nabízeno uložení ve formátu Dokument Word 97-03?

{ předchozí strana 1... 2... 3... 4... další strana }
Tvorba www stránek