Cesta: Poradna / Kancelářské programy / Excel


Podmíněné formátování v Excelu

Potřebuji, aby buňka v Excelu 2007 změnila barvu, když do ní zadám datum (např. datum úhrady faktury).

Ověření dat v Excelu

Mám databázi v Excelu: ve sloupci A je množství, ve sloupci B je měrná jednotka. Jak nastavit ověření dat tak, aby nebylo možno zapsat množství, pokud chybí měrná jednotka? Nemyslím tím vyznačení pomocí podmíněného formátování – tam to jasně jde. Zatím jsem to vyřešil pomocí skrytého pomocného sloupce, kde je logická hodnota „PRAVDA“ nebo „NEPRAVDA“ o měrné jednotce. Tuto hodnotu používám pro ověření sloupce množství. Ale myslím, že jistě existuje něco jednoduššího.

Excel tiskne černobíle

Když chci v Excelu vytisknout barevnou tabulku a podívám se na náhled jedné stránky, pak se ten náhled zobrazí černobíle. Samozřejmě i výtisk je pak černobílý. Přitom má tiskárna je barevná a je v pořádku nainstalovaná. Kde je problém?

Řazení podle velikosti

V Excelu mám sloupec číselných hodnot. V dalším sloupci bych chtěl mít ty samé hodnoty, ovšem seřazené podle velikosti. Jak na to?

V hlavičkách sloupců jsou místo čísel písmena

V Excelu se mi v hlavičkách sloupců zobrazují místo písmen čísla. Je nějaká možnost, jak opět zobrazit písmena?

Funkce není nainstalována

Chci použít funkci MROUND, ale v seznamu funkcí ji nemám. Hledala se jsem ji tedy v menu „Nástroje / Doplňky / Analytické nástroje“ a bylo mi sděleno, že funkce není nainstalována. Zaškrtla jsem tedy „nainstalovat“ a zobrazilo se mi hlášení, že funkce, kterou chci použít, se nachází na disku CD-ROM nebo jiném výměnném disku, který není přístupný. Jak mám postupovat dál?

Změna písma v komentářích (Excel)

Chtěl bych změnit výchozí nastavení písma v komentářích, které vkládám do buněk v MS Excelu. Můžete mi poradit, zda to jde změnit a jak?

Odstranění hesla ze sešitu

Mám v MS Excelu vytvořený sešit a přístup do něj je chráněn heslem. Jak toto heslo odstraním?

Tvorba www stránek