Cesta: Poradna / Internet / Webové prohlížeče / Instalace nepodporuje jazyk operačního systému


Chci si na notebook s Windows XP nainstalovat Internet Explorer 7. Začátek procesu proběhne normálně, náhle se však zobrazí hlášení, že „instalace nepodporuje aktuální jazyk operačního systému“, a nelze pokračovat. Mám přitom všude nastavenu češtinu, včetně nabídek a dialogových oken. Češtinu navíc používám od začátku. Ojediněle však systém přece jen zobrazí něco málo a znenadání i v angličtině. V čem je problém a jak jej mohu vyřešit?

Problém spočívá v tom, že Microsoft má lidově řečeno „hokej“ v označování jazykových verzí. V případě Windows XP existují dvě české jazykové verze – jedna je označena jako „česká“, druhá je označena jako „anglická s českou lokalizací“. Pro uživatele v tom není žádný rozdíl, obě bez problémů fungují a komunikují česky. Ale komplikace nastávají při instalaci lokalizovaného softwaru od společnosti Microsoft, zejména u Internet Exploreru.  Lokalizované balíčky se totiž (logicky správně) odmítají nainstalovat do systému v jiné jazykové verzi. Tento odmítavý postoj bohužel zaujme český instalační balíček i v případě, že se jej pokoušíte nainstalovat do českého systému, který je ale označen jako „anglický s českou lokalizací“.

Tolik k příčině a teď k řešení: Pokud chcete používat Internet Explorer 7, musíte jej nainstalovat v anglické verzi a poté lokalizovat. Anglický Internet Explorer 7 stáhnete na oficiálních stránkách firmy Microsoft, lokalizační balíček (je označován jako Internet Explorer 7 MUI Pack) stáhnete tamtéž.

Přesnější postup instalace bohužel popsat nemohu, neboť nemám k dispozici počítač, na kterém postup bych mohl vyzkoušet. Vzhledem k tradiční jednoduchosti instalací od Microsoftu se však domnívám, že postačí několikrát kliknout na tlačítko Next a při instalaci MUI Packu budete muset pouze v jednom okně vybrat správný jazyk, tedy češtinu.

Tvorba www stránek