Cesta: Poradna / Internet / Připojení k internetu / Různé způsoby zpoplatnění internetu


Chci si pořídit internetové připojení. Můžete mi vysvětlit rozdíl mezi připojením s paušální cenou, dynamickým účtováním a účtováním za přenášená data? Nechci platit paušál, ale jen za to, co skutečně využiji.

Pokud se chystáte používat internet pravidelně, určitě se vyplatí sáhnout po nabídce za paušální cenu. Pak platíte každý měsíc stále stejnou sumu a můžete po internetu surfovat, jak dlouho chcete, aniž byste se museli obávat vysokých účtů.

Vedle paušálního účtování jsou na trhu i nabídky připojení, u nichž platíte za objem přenesených dat nebo za čas strávený na internetu. Jenže takový způsob účtování není cenově výhodný, pokud se nepřipojujete k internetu skutečně velmi příležitostně (například jen na několik minut týdně). Mnoho uživatelů, kteří se s internetem teprve seznamují, se domnívá, že při takovém způsobu účtování ušetří. Jenže jakmile začnete objevovat kouzla internetu a začnete na něm trávit delší dobu, účty za připojení se vyšplhají velmi, velmi vysoko.

Jistým kompromisem je připojení za dynamickou cenu, která sice závisí na množství přenášených dat či na celkové době připojení, ovšem po dosažení určitého stropu v daném zúčtovacím období cena již neroste, a přesto můžete internet nadále používat. Tento způsob účtování se používá hlavně v případě mobilních připojení, kdy zákazník tráví na internetu proměnlivě dlouhou dobu podle aktuální potřeby.

Tvorba www stránek