Cesta: Poradna / Internet / Internetové stránky / Platnost stránky vypršela


Při prohlížení webových stránek se mi někdy objeví hlášení „platnost stránky vypršela“, ale posléze stránka funguje normálně dál. Co s tím mám dělat? Kde je chyba?

Pokud se webová stránka nenačte, ale pak funguje dál, může být chyba kdekoliv a nic moc s tím nenaděláte. Problém může být ve špatně nainstalovaném / špatně nastaveném webovém prohlížeči, dále v bezpečnostních programech (antivirovém nebo antispywarovém, ve firewallu) a v neposlední řadě i v ovladači (driveru) modemu / síťové karty. Dále může být „zádrhel“ v připojení k internetu – od prostého špatně připojeného kabelu, který ztrácí kontakt, přes nestabilní způsob připojení (bezdrátové sítě) až po problémy na straně poskytovatele. V neposlední řadě může být problém i někde „po cestě“ na internetu, nebo i přímo na stránkách, jež se snažíte prohlížet. Doporučil bych vám tedy tento fakt ignorovat, a když se stránky „zaseknou“, klikněte na tlačítko Obnovit nebo stiskněte klávesu F5.

Pokud je problém příliš častý nebo má tak dlouhé trvání, že jej ignorovat nelze, pak by se samozřejmě řešit měl. Ale situaci jste bohužel popsala příliš stručně na to, abych mohl říci více.

Tvorba www stránek